Партизан силан у „ватерполо“ утакмици на „Карађорђу“ /видео/

© Фото : Скриншот / ТВ Арена Спорт ЈутјубФудбалери ФК Партизан
Фудбалери ФК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 17.07.2021
Фудбалери Партизана победили су Пролетер 4:0 у првом колу Суперлиге Србије. Црно-бели питање победника решили су за 28 минута, а други део утакмице обележио је велики пљусак и играње у тешким условима на стадиону „Карађорђе“.
Изабраници Александра Станојевића на најбољи могући начин отворили су сезону 21/22, чиме су послали снажну поруку противнику са супротне стране Топчидерског брда.
Мрежу Пролетара начео је повратник у Партизан Рикардо Гомеш. Играо се девети минут када је нападач црно-белих рутински послао лопту у ближи угао и савладао голмана Пролетера.
До новог гола није чекало дуго. Поново је главни актер био Рикардо Гомеш који је снажним ударцем погодио за 0:2.
После само осам минута на семафору је било 0:3. Талентовано Јовић нашао се у улози асистента, а мрежу домаћина погодио је Урошевић.
Партизан се ту није зауставио, те се и Милош Јојић у 28. минуту уписао на семафор. Искусни везни фудбалер погодио је из слободног ударца.
Одиграли су црно-бели блиставо полувреме, а у другом су се само чували да се не повреде јер је стање терена било катастрофално услед кише.
Лопта се једва кретала, било је много бара на стадиону, те у других 45 минута нисмо гледали много фудбала.
Партизан је рутински одржавао предност од четири гола и убедљивом победом избили су на прво место Суперлиге.