Фудбалери Партизана прослављају победу над Војводином  - Sputnik Србија

Партизан је доминирао, али – само један гол за зебњу у Словачкој

Фудбалери Партизана су са 1:0 победили у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу конференција против словачког ривала Дунајска Стреда, али је утисак да не могу да буду задовољни с обзиром на то да су имали бар десетак прилика за гол.
Екипа тренера Александра Станојевића на гостовање иде са поготком вишка, одлично је играла у већем делу утакмице и доминирала, створивши велики број шанси за погодак, али је искористила само једну.
У 20. минуту Лазар Марковић је постигао погодак, из осме стопостотне акције, после лепе комбинације и додавања Данила Пантића.
Претходно је неколико одличних шанси имао Рикардо Гомеш, нападач црно-белих је био константна претња за ривала, али мије успео да затресе мрежу.
Словачки тим је покушао да запрети у неколико наврата, али је Партизан био веома агресиван, спречавао је организацију напада и одмах се трансформисао у напад, што је у финишу првог полувремена омогућило шансу и за Милоша Јојића.
Сјајан је на голу словачког тима био Мартин Једличка, али вреди истаћи да фудбалери Партизана морају да пораде на егзекуцији, с обзиром на то да су њихови ударци углавном били лак плен за голмана ривала или су лопте одлазиле ван оквира гола.
Са атацима Партизан је наставио и у другом полувремену, ревија промашаја је продужена, у њој су учествовали и Пантић и Јојић и Слободан Урошевић, а после сат времена игре екипа Дунајске Среде је успела да оствари какву-такву игру.
Улазак Бибраса Натха је донео нову енергију Партизану, капитен репрезентације Израела је умало постигао гол после доброг ударца у угао, међутим и тај ударац је зауставио сјајни Једличка, потом спречивши да га Рикардо превари покушајем из мртвог угла.
Партизан до краја утакмице није имао исти темпо, ривал је чувао, готово „крао“ време, задовољан само једним примљеним голом, што није довољан капитал за црно-беле за пут у Словачку, где ће морати такође да траже тријумф како би обезбедили место у трећем колу квалификација за Лигу конференција.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
22:55 22.07.2021
90+5' – Крај! Победа Партизана!
Могли су црно-бели до много убедљивије победе, али су остали са само једним голом пред реванш меч у Словачкој, за седам дана.
22:49 22.07.2021
90' – Играће се још пет минута
Измене, повреде, одуговлачење – све је стало у додатних пет минута за игру.
22:48 22.07.2021
89' – Рикардо уступа место Миловановићу
Млади нападач је добио награду од тренера Станојевића за одлична издања на припремама, Рикардо је могао да се прослави на овом мечу, али је ипак остао без гола на свом конту.
22:45 22.07.2021
86' – Словаци су задовољни, „краду“ време
Један гол у њиховој мрежи, више него задовољан можда да буде ривал Партизана, с обзиром на то колико су црно-бели имали прилика.
22:31 22.07.2021
74' – Две измене у Партизану
Марковић је уступио месту Холендеру, док је Јојића заменио Шћекић.
70' – Натхо!
Појавио се на терену и показао зашто је један од најбољих фудбалера икада на српским теренима.
Најпре је лепо проиграо Рикарда, а потом и одлично шутирао у угао, али је голман опет био на висини задатка.
22:30 22.07.2021
68' – Као да су се уморили...
Фудбалери Партизана су препустили иницијативу ривалу, али нема опасности за Стојковића.
22:20 22.07.2021
60' – Натхо мења Јовића
Млади фудбалер је имао велике прилике, али их није искористио, на терену је Натхо, што значи и промену формације Партизана.
Место на левом крилу покриваће Пантић, док ће Натхо у средину терена.
22:16 22.07.2021
58' – И Урошевић је пробао!
Из минута у минут се ређају прилике Партизана, Јојић је поново био непрецизан, лопта је стигла на леву страну казненог простора словачке екипе до Урошевића који је распалио, али високо...
22:14 22.07.2021
56' – Невероватно!
Опет су црно-бели „угурали“ ривала у свој казенни простор, Јовић је дошао до шансе за гол, али није успео да захвати лопту како је желео.
22:10 22.07.2021
53' – Ревија промашаја!
Опет прилика, Миљковић је асистирао Гомешу, али је он главом са мање од пет метара пребацио гол.
22:09 22.07.2021
51' – Па како?
Сјајна дубинска лопта је стигла до Јојића, претерао је са дриблинзима у казненом простору, Пантић је покушао да исправи, али је голман словачког тима поново био одличан.
22:06 22.07.2021
48' – Партизан не одустаје од офанзиве
Друго полувреме је настављено ритмом из првог, црно-бели су одмах кренули у јуриш на половину ривала.
Ипак, још нису стигли до прилике за гол.
21:47 22.07.2021
45' – Полувреме!
Могло је да буде пет, шест голова у мрежи Дунајске Стреде, Мартин Једличка је био одличан на голу словачког тима, али ни фудбалери црно-белих нису успевали да пронађу праве шутеве.
Један је био одличан, извео га је Лазар Марковић и тиме донео предност Партизану.
Партизан води 1:0.
21:45 22.07.2021
44' – Јојић је пропустио прилику
Грешка Словака је омогућила Рикарду да проигра Марковића, он је асистирао Јојићу, али је он веома лоше шутирао.
21:36 22.07.2021
35' – И опет Рикардо!
Партизанов нападач се нашао у озбиљној прилици, али је опет шутирао у голмана.
21:34 22.07.2021
32' – Словаци покушали да запрете
Деловао је напад Дунајске Стреде опасно, али само на тренутак, лоше су се организовали у последњој фази и није било посла за Стојковића.
21:30 22.07.2021
29' – Поново Рикардо!
Сјајни нападач Партизана је опет био опасан по гол ривала, после центаршута Јојића је упутио лопту главом, али је био за мало непрецизан.
21:24 22.07.2021
23' – Опет шанса!
Центаршут из слободног ударца је лако могао да оде на главу Саничанина, али је испред њега реаговао колега из последње линије одбране – Вујачић и није добро пласирао лопту.
Партизан и даље води – 1:0.
21:20 22.07.2021
20' – Гол! Води Партизан!
Шеста велика прилика за Партизан је завршена голом, сјајну акцију су креирали везни играчи црно-белих, Пантић је одлично пронашао Марковића, а искусни офанзивац је дивно пласирао лопту поред стативе ривала.
Партизан води 1:0!