Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Румун је извео магију, а Французе је шокирао Мексико /видео/

© AP Photo / Matt SlocumФудбалер
Фудбалер - Sputnik Србија, 1920, 23.07.2021
Олимпијски турнир у фудбалу нам је после изненађујуће лаке победе Бразила над Немачком донео спектакуларан гол румунских фудбалера, дебакл Француске у дуелу са Мексиком, те реми Шпаније и Египта.
Шпанска екипа је била велики фаворит против Египта, али је меч завршен без голова, што је далеко бољи сценарио од оног који су доживели Французи.
Тим Француске је изгубио од Мексика са 4:1, поражена је и Аргентина, од Аустралије резултатом 2:0, док је Румунија једним голом стигла до бодова против Хондураса.
И то је најбољи детаљ првог дана фудбалског турнира, погодак је постигнут директно из корнера, а приписан је чувару мреже Хондураса, у првом минуту надокнаде времена првог полувремена.