Звезда се опоравила од Казахстана за прву победу у сезони! /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаСтадион ФК Црвена звезда
Стадион ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Младост резултатом 1:0 у другом колу Суперлиге Србије.
Звезда је остварила прву победу ове сезоне, након што у првом колу, у утакмици такође одиграној на стадиону „Рајко Митић“, није успела да победи Војводину (0:0).
Изабраницима Дејана Станковића ово је уједно прва победа у целој сезони, пошто су током недеље поражено од Каирата у Алматију резултатом 2:1, у другом колу квалификација за Лигу шампиона.
Стрелац одлучујућег гола био је Мирко Иванић у 45. минуту утакмице.
Фокус шампиона Србије сада ће бити искључиво усмерен ка реваншу са Каиратом, који је на програму 28. јула у 20.30 часова у Београду.
Звезда је кренула да притиска од самог почетка меча, али је Младост пружала добар отпор.
Имали су гости из Лучана неколико прилика, али је у 45. минуту Иванић сјајно шутирао и погодио мрежу за предност домаћина.
Већ у 54. минуту црвено-бели су повели са 2:0, али је уследило већање ВАР собе и судије.
Гол Панкова је на крају поништен, а нову прилику је недуго затим пропустио Катаи.
Црвено-бели су до краја меча имали још неколико прилика, на терен је ушао и заборављени Милош Дегенек, али промене резултата није било.