Експлозија Србина – дао 7 голова за полувреме /видео/

© AP Photo / Marco BuccoДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 25.07.2021
Фудбалери Фјорентине декласирали су у пријатељском мечу нижелигашку екипу Фолињо резултатом 11:0, а чак седам голова постигао је Душан Влаховић.
Србин је у другом полувремену напунио мрежу ривала, постигао је голове у 46. 48. 55, као и у 68. из пенала, три минута касније такође, а последња два дао је у 78. и 80. минуту.
Разгоропадио се Душан Влаховић, српски репрезентативац у дресу Фјорентине.
Претходне сезоне био је најбољи фудбалер „љубичастих“, постигао је 21 погодак у Серији А, а сада је успео на једној утакмици, тачније, за свега 45 минута у другом делу пријатељског сусрета против Фолиња да постигне импознатних и фасцинантних седам голова!
Пешчана пијавица на фудбалском мечу у Боливији - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2021
Хаос у Боливији: Пијавица изазвала панику на фудбалској утакмици /видео/
Тешко је то учинити чак и аматерском фудбалу. Сезона још није ни почела, а Душан је показао због чега је Фјорентина запела по сваку цену да га задржи.
Желе га Јувентус, Тотенхем, као и бројни други клубови, али је „виола“ одлучна у намери да задржи талентованог 21-годишњег нападача.
И док италијански медији данима, недељама и месецима пишу да је проблем клаузула у наредном уговору, наводно су две стране надомак договора да она износи округло 70 милиона европских новчаница.
Ко зна, можда после ових седам погодака та сума порасте још за који милион, с обзиром на то да је јасно какав бисер поседује Фјорентина.
Клуб из Фиренце је пре неколико дана почео припреме победом против Остерминхена резултатом 7:1, Влаховић се тада није уписао у стрелце, али јесте Никола Миленковић.