Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Детаљ са утакмице Србија – Шпанија – ОИ Токио - Sputnik Србија

Србија у одбрану злата кренула поразом – Шпанија нерешива енигма за Делфине!

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од Шпаније 13:12 на старту Олимпијских игара у Токију.
Изабраници Дејана Савића претрпели су и пети узастопни пораз од Црвене фурије на званичним утакмицама, те Шпанија остаје нерешива енигма за Делфине.
Србија је само у једном тренутку током друге четвртине успела да поведе (6:5) и од тог момента па надаље Шпанија је контролисала темпо меча.
Искусни Шпанци другу деоницу завршили су серијом 3:0 и на кратку паузу отишли су са два гола предности, 6:8.
Није био ово добар знак, али Србија је заиграла чвршће у трећој четвртини, дошла је до изједначења (8:8) и када је требало да одржи интензитет – поново је попустила.
Црвена фурија поново је дошла до два гола предности и до краја није допустила Делфинима да дођу до изједначења.
Имали су српски ватерполисти у последњем минуту да поравнају резултат, али одиграна је лоша акција и Шпанци су се без проблема одбранили.
Србија је доживела пораз, али не треба паничити јер четири селекције пролазе даље и најважније је наћи се у нокаут фази. А, тамо је све могуће.
Делфини наредну утакмицу играју у уторак против Казахстана у 07.00
12:28 25.07.2021
Пораз Србије на старту Игара
Шпанија је још једном показала да је озбиљан кандидат за злато.
12:23 25.07.2021
Четврта четвртина (8') – 12:13
Последњи минут! Шпанија има напад са играчем више. Пре тога тајм-аут.
Није прошла акција Шпаније! Имамо напад за бод! До краја је остало 38 секунди.
Лош напад Србије и Шпанија је пред победом.
12:20 25.07.2021
Четврта четвртина (7') – 12:13
Фернандес постиже погодак, Шпанија поново на +2. До краја је остало 1:47.
Страшан шут Филиповића! Изједначење на 1:20.
12:18 25.07.2021
Четврта четвртина (6') – 11:12
Последња три минута утакмице. Имамо играча више. Никола Јакшић погађа и смањује!
12:16 25.07.2021
Четвртина четвртина (4') – 10:12
Лопес је одбранио шут Прлаиновићу. Пропустили смо шансу да изједначимо.
Нови гол Мунариса. Шпанија има +2 у завршници...
12:14 25.07.2021
Четврта четвртина (3') – 10:11
Шпанци поново воде, погодио је Мунарис. Србија није успела да погоди, важно је сада да се одбранимо.
12:12 25.07.2021
Четврта четвртина (2') – 10:10
Сјајна одбрана Митровића, заустављен је напад Шпаније.
12:10 25.07.2021
Четвртина четвртина (1') – 10:10
Почела је последња деоница!
Рашовић погађа за 10:10.
12:06 25.07.2021
Трећа четвртина (8') – 9:10
Прлаиновић је асистирао ка Јакшићу који је смањио на -1. Одлично смо искористили играча више. Одбранили смо се, до краја је остало једанаест секунди.
Савић је затражио тајм-аут да нацрта последњи напад.
Ништа од тога, остаје 9:10.
12:04 25.07.2021
Трећа четвртина (7') – 8:10
Шпанија поново има два гола предности. Гранадос је погодио.
12:01 25.07.2021
Трећа четвртина (6') – 8:9
Лоше смо се враћали у одбрану и Пероне погађа из контре. Душан Мандић је изгубио лопту, лоши напади Србије.
12:00 25.07.2021
Трећа четвртина (5') – 8:8
Србија иде по вођство! Поново смо се одбранили са играчем мање.
Нажалост, нисмо успели да упутимо шут ка голу.
11:57 25.07.2021
Трећа четвртина (4') – 8:8
Тврдо се игра у трећој деоници. Шпанци су још без гола.
Ђорђе Лазић постиже гол и Србија долази до изједначења!
11:54 25.07.2021
Трећа четвртина (1') – 7:8
Душко Пјетловић погађа и смањује заостатак Орлова. Јако важно – Шпанија није искористила играча више.
11:49 25.07.2021
Полувреме – 6:8
У најгорем тренутку примили смо погодак и са два гола заостатка одлазимо на десетоминуту паузу.
11:48 25.07.2021
Друга четвртина (8') – 6:7
Преокрет Шпаније. Два гола су постигли у последња два минута и поново имају предност.
11:45 25.07.2021
Друга четвртина (6') – 6:5
Погађа капитен Филип Филиповић!
11:44 25.07.2021
Друга четвртина (5') – 5:5
Велика борба, игра се гол за гол. Шпанија долази до изједначења преко центра.
11:41 25.07.2021
Друга четвртина (4') – 5:4
Први пут на утакмици Србија има предност!
11:36 25.07.2021
Друга четвртина (1') – 4:4
Шпанци добро користе играча више и поново воде. Душан Мандић поравнава резултат снажним ударцем.