Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Кошаркашице Србије - Sputnik Србија

Српкиње кроз драму до победе над Канадом!

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је Канаду резултатом 72:68 у првом колу олимпијског турнира.
Екипа селекторке Марине Маљковић је имала предност после првог полувремена, у трећој деоници је дозволила ривалкама да изједначе па је победник решен у финалном кварталу, где је виђена велика борба два тима.
Српски тим је успео да надјача ривала, али и судије које су пречесто у последњим минутима гледале снимке, тражећи начин да доделе лопту или прекршај Канади – и увек су налазиле.
Без обзира на све, Србија је имала одговор, последња деоница је стартовала резултатом 45:45, Ивон Андерсон је убацила тројку и покренула серију, али је Канада успела да се врати и изједначи после три минута игре.
Баскет репрезентација Србије на Олимпијским играма - Sputnik Србија, 1920, 26.07.2021
Рафална паљба за крај – Србија је у полуфиналу!
Резултатска клацкалица је трајала до седмог минута када је Ана Дабовић бриљантном асистенцијом иза главе пронашла Александру Црвендакић на линији за три поена што је Србији донело предност од шест поена.
Дабовићева је затим својом другом тројком у четвртини повисила предност, Канада је запретила и смањила на четири поена, у последњем минуту је та разлика и преполовљена, али је Јелена Брукс одличном реакцијом и лаким поенима вратила мир у српски тим.
У финалним моментима протагонизам су преузеле и судије, најпре су доделиле лопту Канади иако је деловало да она треба да припадне Србији, Црвендакићева је добила и техничку грешку, али ништа од тога ривалке српског тима нису валоризовале.
Иако током меча није била на високом нивоу, српска одбрана је прорадила у кључним тренуцима и неутралисала покушаје Канаде да меч учине изједначеним, а тачку на све ставила је Дабовићева поенима на обручу у последњих десетак секунди.
Најефикаснија у српском тиму била је Соња Васић са 16 поена, Ивон Андерсон је додала 12, Дабовићева је дуел завршила са 11, док су Црвендакић и Тина Крајишник уписале по десет поена.
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 26.07.2021
Дончић није са ове планете – Словенац „прегазио“ Аргентину на олимпијском дебију!
На ивици двоцифреног учинка била је Брукс са девет поена, а уписала се и Драгана Станковић која је меч завршила са четири поена.
У пораженом тиму Нира Филдс је имала 19 поена, Кија Нурс 16, а Шеј Коли 12 поена.
Србији следи тежак изазов у наредном колу, у четвртак 29. јула од 10.20 ривал ће бити Шпанија.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт.
12:16 26.07.2021
40’ – Крај! Победа Србије!
Нису успеле Канађанке да направе фаул на време, Дабовићева је остала у „офсајду“ и лако поставила коначан резултат – 72:68 за Србију.
12:15 26.07.2021
40’ – И два слободна бацања за Канаду!
Гледале су судије и досудиле пенале за Канаду.
Резултат је 70:68.
12:14 26.07.2021
40’ – Фаул Андерсонове
На десет секунди до краја Пелингтонова је добила прекршај.
Али, судије гледају снимак...
12:11 26.07.2021
40’ – Лопта за Канаду!
Судије су доделиле лопту Канађанкама после дугог, дугог већања.
До краја је 13,6 секунди, Србија води 70:67.
12:08 26.07.2021
40’ – Гледа се снимак...
Судије већају коме да доделе лопту, после дуела Дабовићеве и Пелингтонове, 13,6 секунди до краја...
Србија води 70:67.
12:07 26.07.2021
40’ – Браво Ивон!
Наша Американка је феноменално одиграла одбрану, Филдсова је лактом ударила њу у главу и добила фаул у нападу.
До краја је нешто мање од 20 секунди, Србија води 70:67.
12:06 26.07.2021
40’ – Срамно!
Техничку грешку је добила Црвендакић због „ударања лопте“ после коша ривалки.
12:05 26.07.2021
40’ – Сјајно!
Канаде је смањила разлику, али је српски тим одиграо одличан контранапад и Бруксова је погодила за 70:66.
12:04 26.07.2021
40’ – Браво Тина!
Лоше је Дабовићева реализовала напад, Крајишник је успела да ухвати лопту и погоди једно слободно бацање на 55,9 секунди до краја.
Србија води 68:63.
12:01 26.07.2021
39’ – Грешка Канаде!
Филдс је овога пута изгубила лопту, срећа за екипу Србије!
12:00 26.07.2021
38’ – 144 секунде до краја!
Није још много остало, Србија има четири поена вишка – 67:63.
11:59 26.07.2021
38’ – Намерна лична грешка!
Тина Крајишник је у покушају да нападне кош Канаде лактом ударила у лице ривалку, али су судије престрого досудиле неспортску личну грешку.
Ипак, лопта не лаже, промашена су оба слободна бацања!
11:56 26.07.2021
37’ – Враћена је тројка...
Канада је зауставила серију Србије, Филдсова је погодила тројку уз помоћ табле, иако је у једном тренутку изгубила контролу над лоптом.
Србија води 67:63.
11:54 26.07.2021
37’ – Поново Дабовић!
Нова тројка за српску кошаркашицу!
Србија води 67:60!
Драма у финишу дуела Србије и Канаде!
Три минута и 33 секунде до краја меча, Србија има четири поена вишка, али је досад такву предност лако губила.
Останите уз Спутњик спорт!
11:52 26.07.2021
37’ – Магија!
Дабовићева је иза главе додала Црвендакићевој за нову тројку!
Спектакл кошаркашица Србије које воде 64:58!
11:51 26.07.2021
36’ – Ана!
Конфузија у српском тиму је решена на најбољи начин, тројком Ане Дабовић!
Србија води 61:58.
11:49 26.07.2021
35’ – Клацкалица
Игра се кош за кош, одбране су лоше, а то је казнила Брукс, тројком за вођство Србије 58:56.
11:48 26.07.2021
34' – Опет Канада води...
Акција као на тренингу, одбрана Србије је лоше реаговала и дозволила лаке поене.
33’ – Соња и Јелена!
Преузеле су најбоље играчице Србије конце игре и уписале пет поена за ново вођство Србије.