Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Руске даме освојиле злато након шокантног одустајања америчке звезде!

© AP Photo / Natacha PisarenkoРуске гимнастичарке – ОИ Токио
Руске гимнастичарке – ОИ Токио - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2021
Женска репрезентација Русије у гимнастици освојила је злато на Олимпијским играма у Токију. Финале је обележило повлачење најбоље на свету, Американке Симон Бајлс, која је због повреде морала да се повуче.
После мушкараца који су у понедељак освојили најсјаније и одличје, и руске даме су успеле да се попну на кров света.
Финале је било јако драматично, Американке су предвођене Симон Бајлс биле велике фавориткиње, међутим, најбоља гимнастичарка света се повредила и није могла да учествује.
Рускиње, у саставу Ангелина Мељникова, Владислава Уразова, Викторија Лустунова и Лилија Ахаимова, искористиле су изостанак Бајлс и сјајним издањем освојиле су злато.
Друго место припало је Американкама, док су гимнастичарке Велике Британије заузеле треће место.
Русија је на крају имала 169,5 бодова, Американке три, а Британке пет мање од Зборнаје команде.
Американке су на претходне две Олимпијске игре освојиле злато, а Рускиње сребро, међутим сада су замениле места на постољу и од уторка 27. јула нове су олимпијске шампионке.