Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Тијана Бошковић - Sputnik Србија

Бриљантна Тијана Бошковић срушила Јапан за победу Србије!

Женска одбојкашка репрезентација Србије уписала је и другу победу на Олимпијском турниру, савладавши Јапан максималним резултатом – 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).
Српски тим је одиграо сјајну утакмицу, а у екипи се издвојила феноменална Тијана Бошковић која је уписала 34 поена.
Српкиње имају две победе из две утакмице, прилику за трећу имаће у четвртак против националног тима Кеније.
Екипа Зорана Терзића одлично је стартовала турнир, победом против Доминиканске Републике и у истом ритму је наставила и против изузетно мотивисане домаће екипе која се приказала у сјајном светлу.
Ипак, Србија је у тиму имала инспирисану Бошковићеву која је бриљирала и није омогућила ни промил шансе за изненађење.
Тијана је од старта утакмице демонстрирала класу, у првом сету је уписала чак 15 поена, нападала је на све начине, а Јапанке нису имале решење за то.
Ипак, није баш сваки атак могао да иде на Бошковићеву, недостајао је протагонизам осталих репрезентативки Србије и ушло се у неизвесну завршницу.
Ипак вреди истаћи да је Јапан имао предност од 4:1, преокрет је стигао код резултата 8:7, Јапан је у четири наврата стигао до изједначења, а чак је ривал Србије повео са 22:21, те 23:22.
Дилеме је решила управо Бошковићева, за релативно лаган финиш првог сета.
У наставку се српски тим „разлетео“, Јапанке су покушавале на све начине да укроте нападе екипе селектора Терзића, али нису имале решење и до предности од 2:0 Србија је стигла за свега 24 минута.
Далеко драматичније је било у трећем сету који је завршен игром на разлику пошто се Србија опустила и дозволила фанатичним ривалкама да запрете и замало освоје један сет.
Поред бриљантне Бошковићеве, вреди истаћи солидну партију средње блокерке Мине Поповић са десет поена и њене колегинице Милене Рашић која је уписала поен мање, док је веома инспирисана била Маја Огњеновић, капитенка и техничарка са четири поена.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
08:51 27.07.2021
25:23, 25:16, 26:24 – Крај! Победа Србије!
Блок Мине Поповић за крај сјајног дуела Србије и Јапана.