Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Детаљ са утакмице Србија – Казахстан на Олимпијским играма - Sputnik Србија

Шпанија заборављена, Србија разбила Казахстан!

Ватерполисти Србије остварили су прву победу на Олимпијским играма у Токију савладавши Казахстан резултатом 19:5.
Србија је први тријумф остварила након што је претходно, у првом колу, поражена од Шпаније.
Изабраници Дејана Савића одиграли су не најквалитетнији, али довољно добар меч да би победили великог аутсајдера у овој утакмици.
Наредни дуел Делфини играју 29. јула од 12.50 против Аустралије.
Наши ватерполисти нису идеално ушли у дуел, па су дозволили противнику да се одржава у егалу током већег дела прве четвртине.
У другој деоници одбрана је била доста боља, а после неколико голова из контранапада дошло се до +4 (7:3).
Трећа четвртина није донела добре одбране, пошто су голови падали на све стране у првих неколико минута, али је у завршници виђен тајац.
Делфини су меч рутински привели крају у последњој четвртини и победу додатно увећали, за коначних +14.
Најбољи стрелац репрезентације Србије био је Душко Пијетловић са четири гола из четири покушаја.
Страхиња Рашовић је постигао три, док су по два гола имали Душан Мандић, Андрија Прлаиновић и Стефан Митровић.
На другој страни су по два гола постигли Срђан Вуксановић и Јевгениј Медведев, док је један био дело Душана Марковића.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз блог Спутњика.
08:03 27.07.2021
Крај!
Србија је победила Казахстан резултатом 19:5 (4:2, 3:1, 6:2, 6:0)!
08:00 27.07.2021
Четврта четвртина, 7'
Душко Пијетловић по четврти пут тресе мрежу Казахстана – 18:5.
07:58 27.07.2021
Четврта четвртина, 5'
Мандић погађа, а Казахстанци настављају да срљају. У последње време ретко када уопште долазе до прилике да шутну.
После асистенције Рашовића ка Душку Пијетловићу резултат је 17:5.
07:54 27.07.2021
Четврта четвртина, 3'
Дедовић, па Ранђеловић... 15:5!
07:48 27.07.2021
Крај треће четвртине
Доста контрафаулова, доста промашаја... Скоро три минута без гола прекида, а на крају изузетна одбрана Гојка Пијетловића.
Резултат је 13:5 (4:2, 3:1, 6:2)!
07:43 27.07.2021
Трећа четвртина, 5'
Рашовић погађа за 13:5, па селектор Казахстана тражи нови тајм-аут.
07:39 27.07.2021
Трећа четвртина, 4'
Сјајан гол Рашовића из контранапада за 12:5!
07:38 27.07.2021
Трећа четвртина, 3'
Игра се брзо, гол за гол. Мандић, па Медведев, па онда и Јакшић.
Резултат је 11:5
07:35 27.07.2021
Казахстан постиже први погодак после дуго времена, након искључења Алексића. Стрелац је Вуксановић за 9:4.
07:34 27.07.2021
Трећа четвртина, 2'
Казахстан брзо губи лопту, па поново поентира Прлаиновић – 9:3.
07:33 27.07.2021
Трећа четвртина, 1'
Изузетан погодак Душка Пијетловића за 8:3.
07:28 27.07.2021
Крај друге четвртине
Казахстан није успео да шутне у последњем нападу, па је на полувремену 7:3 (4:2, 3:1)!
Друга четвртина, 9'
Пијетловић је прво изборио искључење, а онда моментално погодио гол – 7:3!
07:26 27.07.2021
Друга четвртина, 8'
Први гол на мечу за Прлаиновића, одмах после тајм-аута. 6:3!
07:24 27.07.2021
Србија чува предност, али голова нема... Одбране, изгубљене лопте, стативе... Остаје 5:3, па идемо на тајм-аут.
07:18 27.07.2021
Друга четвртина, 2'
Казахстан преко Марковића поново смањује, али Србија не допушта противнику да дође до изједначења. Погађа Рашовић за 5:3!
07:13 27.07.2021
Крај прве четвртине
Медведев је смањио на 3:2, а онда у последњем нападу Србије Алексић успео да се снађе после мањег проблема за 4:2.
Казахстан није искористио свој последњи напад, па је резултат после прве деонице 4:2 за Србију!
07:11 27.07.2021
Прва четвртина, 7'
Три минута без гола, а онда погодак Филипа Филиповића. 3:1!
07:07 27.07.2021
Прва четвртина, 4'
Могао је Казахстан до предности, али није искорстио напад, па је стигла казна. Мандић постиже први гол – 2:1!
07:05 27.07.2021