Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковић фуриозно до полуфинала!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, пласирао се у полуфинале олимпијског турнира у Токију убедљиво савладавши јапанског ривала Кеија Нишикорија резултатом 6:2, 6:0.
Ђоковић је одиграо спектакуларан меч, доминирао је у свим сегментима игре и елиминисао домаћег такмичара.
У борби за финале састаће се са победником дуела између Александра Зверева и Жеремија Шардија.
Апсолутно бриљантно и убедљиво – тако се у најкраћем може описати Новаков наступ у четвртфиналу олимпијског турнира.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 29.07.2021
Срамотно извртање Ђоковићевих речи
За свега 70 минута српски репрезентативац је завршио посао, амбиције да брзо дође до победе показао је већ у првом сету када је повео са 3:0, направивши један брејк после друге прилике за то.
Имао је Новак шансу и у шестом гему за брејк, није је искористио, али јесте у осмом гему за крај првог сета.
Други није почео сјајно, Нишикори је стигао до брејк прилике међутим то је само дало нову снагу Ђоковићу који је освојио свих шест гемова, направивши три брејка за коначну победу.
Детаљ са меча Ђоковић/Стојановић - Мело/Луиз - Sputnik Србија, 1920, 28.07.2021
Бразилац напао Ђоковића: Зашто је то урадио? Како смо заслужили такво понашање?
Меч пратите уз Спутњик спорт.
12:24 29.07.2021
6:2, 6:0 – Крај! Новак је у полуфиналу!
Стигао је Ђоковић на два поена од полуфинала, а потом је Нишикори промашио и омогућио Новаку две меч лопте.
Прву је пропустио, другу је Нишикори спасао одличном комбинацијом удараца, али је уследио диван бекхенд Ђоковића који је био неухватљив за Јапанца.
Промашио је Нишикори, а други његов сервис Новак је укротио спектакуларним ритерном за крај и полуфинале Олимпијских игара!
12:17 29.07.2021
6:2, 5:0 – Лагана потврда брејка
Један поен је Ђоковић дозволио Нишикорију и повео са 5:0.
12:14 29.07.2021
6:2, 4:0 – Ђоковић бриљира!
Нишикори је потпуно сломљен, Ђоковић је стигао до нове брејк прилике и искористио је прву дуплом сервис грешком ривала.
12:08 29.07.2021
6:2, 3:0 – Нула!
Без изгубљеног поена Ђоковић је потврдио брејк.
12:06 29.07.2021
6:2, 2:0 – Брејк Ђоковића!
Наставио је Ђоковић у фуриозном ритму и стигао до две брејк лопте, веома сигурном и тактички спектакуларном игром.
Али, Нишикори је имао одговор, форхендом је избацио Новака из терена и неутралиоса једну брејк шансу.
Другу није, Новак води 2:0!
12:00 29.07.2021
6:2, 1:0 – Новак спасао брејк лопту!
Дуплом сервис грешком Ђоковић је поклонио Нишикорију изједначење, а потом новим промашајем и брејк лопту.
Али, нема зиме за Ђоковића – феноменално је изградио поен и послао лопту у небрањени део терена.
Сјајан је био следећи поен, три слајса је пратио веома јак ударац који Нишикори није успео да врати у игру, после чега је стигао невероватне лопте српски тенисер и завршио гем.
11:53 29.07.2021
6:2 – Убедљиво! Сет за Ђоковића!
Освојио је два поена Ђоковић на сервис Нишикорија, а потом сјајним нападом и трећи за две сет лопте.
Прву је искористио, одличним поеном!
Сет за Ђоковића!
11:48 29.07.2021
5:2 – Нема проблема за Ђоковића!
Као да је Нишикори намирисао да би могао да нападне сервис Ђоковића, али је уследила „бомба“ српског тенисера за 40:30.
То је био кључни моменат, уследио је потом бриљантан поен у ком је Новак диктирао све и повео са 5:2.
11:43 29.07.2021
4:2 – Новак пропустио брејк шансу!
Ђоковић не дозвољава Нишикорију да лако узме гем на свој сервис, смањио је на 40:30, а потом је Јапанац и погрешио за изједначење.
Напао је Новак и наредни сервис, дивним дијагоналама је „шетао“ ривала по терену и на крају смеч ударцем стигао до брејк шансе.
Дуга размена удараца је припала Нишикорију, Новак није имао довољно српљења и избацио је лоптицу у аут.
Уследио је одличан сервис Јапанца, али је затим направио грешку за ново изједначење, међутим поново му је предност донео добар почетни ударац.
Гем је на крају завршио Ђоковић грешком из бекхенда.
11:35 29.07.2021
4:1 – Лак гем за Новака!
Ђоковић је наставио у одличном ритму, сигуран је његов сервис и лако му је донео нови гем.
11:33 29.07.2021
3:1 – Новак замало поново напао Кеија
Није дозволио Ђоковић лак гем за Нишикорија, изједначио је на 30:30, али је Јапанац потом лепо напао и стекао предност коју је и искористио за први гем у мечу.
11:30 29.07.2021
Рус је у полуфиналу!
Док игра Ђоковић, Карен Хачанов је савладао Ига Умбера и пласирао се у полуфинале.
11:27 29.07.2021
3:0 – Новак експрес!
Лагани гем за Ђоковића, распалио је сервисима, освојио брза три поена, али је затим морао после другог сервиса да креира акцију.
11:24 29.07.2021
2:0 – Брејк за Ђоковића!
Новак се не шали! Напао је први сервис гем ривала и успео да га освоји, за гласан урлик и поруку Јапанцу!
11:18 29.07.2021
1:0 – Тежак гем за Новака
Два поена на старту је Ђоковић поклонио ривалу, али је веома брзо изједначио захваљујући добрим сервисима.
Искористио је добар почетни ударац и да изађе на мрежу, за четврти узастопни поен.
Ипак, опет је погрешио за изједначење, одмах је стигао до предности, није је искористио, али је стекао нову шансу да заврши гем.
Нишикори је добро парирао, али је промашио за крај гема.
11:14 29.07.2021