Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Српске одбојкашице – ОИ Токио - Sputnik Србија

Трећа победа Српкиња у Токију!

Женска одбојкашка репрезентација Србије уписала је и трећу победу на Олимпијским играма у Токију, савладавши национални тим Кеније максималним резултатом – 25:21, 25:11, 25:20.
Српкиње су имале лак посао против афричке репрезентације, а селектор Зоран Терзић је искористио прилику да пружи шансу резервној постави.
Већих узбуђења није било током меча, Кенијке су у трећем сету осетиле како изгледа имати вођство, али је Србија потом вратила контролу и рутински завршила посао.
Од почетка дуела било је јасно да постоји велика разлика у квалитету, Србија је у свом стилу стартовала утакмицу и повећавала предност, али су ривалке успевале да одрже какав-такав прикључак и да избегну дебакл.
Успеле су то у првом, али не и у другом сету када је резервна постава Србије бриљантном игром дозволила противницама да освоје свега 11 поена.
Кенија се разиграла у трећем сету, Србија је спустила темпо и дозволила афричкој селекцији да поведе у неколико наврата, али је затим уследила серија поена за преокрет и рутинско привођење утакмице крају, упркос појединим несигурностима.
Најбоља у тиму Србије била је Бранкица Михајловић са 17 поена, по девет су уписале Ана Бјелица, Маја Алексић и Тијана Бошковић, док је Бјанка Буша имала осам поена.
На другој страни двоцифрени број поена имала је само Шерон Кипроно (12), док је Мерси Моим остала на девет.
Србији следи дерби дуел са Бразилом.
Меч сте могли да пратите уз блог Спутњика.
08:44 29.07.2021
25:21, 25:11, 25:20 – Крај! Победа Србије!
Сјајна игра и лака победа српског тима пред велики изазов и дерби са Бразилом.
08:40 29.07.2021
25:21, 25:11, 24:20 – Блок Кеније!
Бјанка Буша није успела да заврши меч, сјајан блок Кеније за продужетак утакмице!
08:39 29.07.2021
25:21, 25:11, 24:19 – Меч лопта!
Још поен!
08:38 29.07.2021
25:21, 25:11, 23:18 – Још два поена!
Ближи се крај после промашаја у нападу Кеније.
08:37 29.07.2021
25:21, 25:11, 21:18 – Кенијкама се још игра!
Афричка селекција са великим уживањем жели да продужи меч и у томе успева, смањује на свега три поена разлике.
08:32 29.07.2021
25:21, 25:11, 19:14 – Србија хита ка победи!
Још шест поена!
08:30 29.07.2021
25:21, 25:11, 15:12 – Србија враћа контролу
Кенијке су се мало зарадовале, али је време да се заврши меч.
Србија је преокренула, а сјајно игра Ана Бјелица, којој је уступила место Тијана Бошковић.
08:25 29.07.2021
25:21, 25:11, 10:11 – Кенија се држи!
Симпатичне Кенијке се сјајно боре, Србија је спустила ритам и дозволила им да се разиграју и осете како изгледа водити против великог фаворита.
08:18 29.07.2021
25:21, 25:11, 3:5 – Кенија води!
Изненађујуће, али и то се догодило, Србија губи у трећем сету са 5:3.
08:12 29.07.2021
25:21, 25:11 – Бриљантно!
Србија стиже до другог сета на спектакуларан начин, ривал није имао шансу ни да помисли о изједначењу.
08:06 29.07.2021
25:21, 20:9 – Терзић меша карте
Селектор Србије је у финишу утакмице променио готово целу поставу, пруживши шансу одбојкашицама које досад нису имале превише времена за игру.
08:04 29.07.2021
25:21, 16:8 – Дупло!
Осам поена предности за Србију која хита ка освајању другог сета.
07:59 29.07.2021
25:21, 12:5 – Србија не попушта
Кенија је опет морала да затражи минут одмора, нема решења за игру српског тима који ништа не препушта случају и повећава предност.
07:55 29.07.2021
25:21, 8:3 – Србија наставља у одличном ритму
Све је исто као у првом сету, Србија сигурно корача ка циљу и трећој победи.
07:46 29.07.2021
25:21 – Сет за Србију!
Лак посао за српски тим, сјајне су биле Маја Алексић, Милена Рашић и Тијана Бошковић, најефикасније у екипи Србије.
07:45 29.07.2021
24:20 – Сет лопта!
Феноменалан напад Бошковићеве!
07:41 29.07.2021
20:15 – Перфектне Српкиње!
Све одлично функционише у српском тиму, напади су брзи, ефикасни, одбрана на месту.
Свакако, постоји још резерве у екипи Србије, Кенија није ривал против кога треба играти пуном снагом.
07:26 29.07.2021
8:2 – Бриљантна Србија!
Нема пролаза за Кенију, Србија пуца из свих оружја, а после Бранкице Михајловић активирала се и Тијана Бошковић.
07:23 29.07.2021
4:0 – Одличан старт Србије!
Сјајно су отвориле дуел српске одбојкашице, све је на нивоу, одбрана, организација, напад...
Одлична је Милена Рашић, коју сјајно проиграва Маја Огњеновић.
07:04 29.07.2021