Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Филип Филиповић Токио - Sputnik Србија

Србију лоша одбрана коштала пораза од Хрвата, следи битка с Црногорцима

Ватерполисти Србије изгубили су у дербију 4. кола на Олимпијским играма у Токију од селекције Хрватске резултатом 14:12. После другог пораза на Играма, Делфини су окрећу сусрету са Црном Гором који је на програму у понедељак.
Олимпијски шампион репрезентација Србије лоше је отворио ватерполо класик са Хрватском.
Једноставно, Баракуде су од ускакања у базен контролисале дешавања у води. Имали су проценат шута чак 100 одсто, у прва четири покушаја и то им је донело велику предност, а расположен је био Маро Јоковић с два гола.
Хрвати су експресно повели 3:0, затим и 4:1 и већ тада је било јасно да одбрана Србије није на оном задовољавајућем нивоу, као што је то био случај у првом полувремену сусрета са Аустралијом - 14:8.
После уводне четвртине коју су изабраници Ивице Туцка решили у своју корист резултатом 5:3, уследила је мирољубива друга деоница окончана без победника 1:1.
А онда рафална паљба на обе стране и пуне мреже голова. Обе четвртине окончане су резултатом 4:4, с тим што је то ишло на воденицу Хрватима, који су успели да славе 14:12 и да практично изборе другу позицију у Групи Б, где имају три победе и пораз, док Србија има учинак 2-2.
Наредни меч Делфини играју у понедељак ујутру против Црне Горе, Шпанија је са максималних четири тријумфа већ обезбедила лидерску позицију.
Подсетимо, на Олимпијском ватерполо турниру у Токију чак четири од шест репрезентација из две групе пролазе у осмину финала.
Јасно је да Казахстан и Аустралија имају минималне шансе за пролаз, али је исто тако јасно да Србија гледа да избори што бољи пласман како би добила лакшег ривала у нокаут фази.
Ватерполо класик између Србије и Хрватске могли сте уживо да пратите уз Спутњик спорт.
Србија је претходно победила Аустралију (14:8) и Казахстан (19:5), а изгубила од Шпаније (13:12), док је Хрватска савладала Казахстан (23:7) и Црну Гору (13:8), али изгубила од Аустралије (11:8).
Делфини су у серији од три победе против Хрвата, а ово је уједно и реприза финала Олимпијских игара у Рио де Жанеиру (11:7 за Србију).
Балкански класик пратите уживо уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
09:37 31.07.2021
Четврта четвртина - крај меча, пораз Србије!
Ватерполисти Србије нису успели да избегну пораз од Хрватске резултатом 14:12.
09:34 31.07.2021
Четврта четвртина, рафал Рашовића!
Два брза гола Рашовића са левог крила буде наду Србије да може до чуда - 14:12. Ивица Туцак, селектор Хрватске позвао је тајмаут.
09:32 31.07.2021
Четврта четвртина, Рашовић погађа!
Србија је стигла до новог гола, погодио је Страхиња Рашовић и смањена је предност Хрватске - 14:11, до краја још два минута.
09:29 31.07.2021
Четврта четвртина, Прлаиновић сигуран с пет метара
Реализовао је без проблема Андрија Прлаиновић петерац за 14:10.
09:27 31.07.2021
Четврта четвртина, и Јоковић погађа!
Тотални потоп Србије која се у једном тренутку вратила у живот, када је било 8:8. Онда се распала одбрана, а све то кажњава Маро Јоковић који одводи Хрватску на огромних 14:9.
09:26 31.07.2021
Четврта четвртина, Букић узвраћа!
Лука Букић стиже до трећег поготка на овом мечу и Хрватска води 13:9.
09:25 31.07.2021
Четврта четвртина, Митровић прецизан!
Стефан Митровић успева да пронађе пут до мреже и да донесе наду Србији да може да избегне пораз - 12:9.
09:23 31.07.2021
Четврта четвртина, потоп Србије
Гојко Пијетловић није успео да заустави шут Паула Обрадовића, Србија се налази пред поразом јер Хрватска има плус четири - 12:8.
09:21 31.07.2021
Четврта четвртина, Лука Букић погађа, Србија у проблему
Најефикаснији играч Хрватске на турниру погађа са лево крила и доноси велику предност Хрватима - 11:8.
09:18 31.07.2021
Трећа четвртина - крај
Хрватска је успела да одржи стечену предност, и са два гола вишка уђи ће у одлучујућу четвртину.
09:14 31.07.2021
Прва четвртина, Хрватска опет на плус два
Лука Букић уписао се у стрелце и повећао предност Баракуда - 10:8.
09:12 31.07.2021
Трећа четвртина, Обрадовић прецизан!
Искористио је поклон Пауло Обрадовић и погодио мрежу Србије - 9:8.
Трећа четвртина, Митровић за изједначење!
Хрвати улазе у нервозу, Стефан Митровић је погодио за 8:8. Србија је први пут успела да дође до резултатског егала.
09:10 31.07.2021
Трећа четвртина, Мандић погађа!
Потребан је Србији Душан Мандић, који стиже до првог гола у дербију са комшијама - 8:7.
Трећа четвртина, пљуште голови!
По гол на обе стране. Прво је Никола Јакшић смањио на 7:6, да би Маро Јоковић постигао нови погодак и Хрватска води 8:6.
09:07 31.07.2021
Трећа четвртина, Србија узвраћа ударац
Није дуго требало Делфинима да затресу мрежу - 7:5.
Друга четвртина, промашај за крај
Покушали су Хрвати да одмакну на плус три, али је Пијетловић одбранио - 6:4.
08:57 31.07.2021
Друга четвртина, Хрвати на плус два
После дуго времена затресла се мрежа у базену у Токију, погодили су Хрвати и поново имају два гола предности - 6:4.