Звезда убедљива у Суботици пред Шериф

© Фото : ФК Црвена звездаБен и Катаи
Бен и Катаи - Sputnik Србија, 1920, 31.07.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Спартак из Суботице 3:1 у трећем колу Суперлиге Србије.
Изабраници Дејана Станковића одиграли су добру утакмицу и после ремије у првом колу везали су две узастопне победе у домаћем шампионату.
Црвено-бели у добром расположењу дочекују Шериф против кога играју у уторак у 21.00, у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.
Звезде су до тријумфа водили Мирко Иванић, Ел Фарду Бен и Никола Крстовић, а једини гол за домаћина постигао је Радован Панков који је у 26. минуту.
Иванић је у петом минуту начео мрежу противника. Лопта је лепо кружила око казненог Спартака, а Иванић је снажним ударцем у ближи угао савладао голмана Спартака.
Уследио је нешто мирнији ток меча, а у 26. минуту домаћи фудбалери успели су да дођу до изједначења.
Панков је у намери да отклони опасност лоше захватио лопту и послао је иза леђа Гордића, који је на овом сусрету заменио Милана Борјана.
Звезда се пробудила после овог гола. Заиграла је боље и у 41. минуту поново је дошла до предности.
Канга је послао одличну лопту, Бен се налазио на другој стативи и рутински главом проследио лопту иза леђа Дујмовића.
Са тим резултатом отишло се на петнаестоминутну паузу.
У другом полувремену било је прилика на обе стране, али мреже су мировале до 91. минута. Утисак је био да ће резултат на семафору остати 1:2, али Никола Крстовић је у надокнади утакмице погодио и Звезда је победила.
Спартак има само бод из три утакмице, док је Звезда на седам и налази се на првом месту, али и са утакмицом више од Партизана.