Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Ивана Шпановић без медаље!

© AP Photo / David J. PhillipСрпска атлетичарка Ивана Шпановић – ОИ Токио
Српска атлетичарка Ивана Шпановић – ОИ Токио - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2021
Ивана Шпановић, најбоља српска атлетичарка, није успела да освоји медаљу у дисциплини скок удаљ. Шпановића је у великом финалу скочила 6,91 и на крају је заузела четврто место.
Злато је освојила Немица Малаика Михамбо са скоком 7,00, сребро је припало Американки Бритни Рис (6,97), док је Есе Брум освојила бронзу (6,97).
Најбоља српска атлетичарка у првој серији скочила 6,71 метара и након што су све такмичарке завршиле први круг налазила се на трећем месту.
Већ и другој Ивана је поправила утисак и скочила је двадесет центиметара дуже – 6,91. Ипак, то није било довољно за први или друго место, пошто су Немица Михамбо (6,95) и Нигеријка Бруме (6,97) биле нешто боље.
Трећа и четврта серија нису биле најбоље за Шпановићеву, што је искористила Американка Бритни Рис која је скоком од 6,97 избила на друго место, односно српска атлетичарка је склизнула за једну позицију.
Пета није била ништа боља и Ивана је пред последњу серију и даље била на четвртом месту.
Нажалост, Ивана Шпановић ни у шестој серији није успела да изведе најбољи скок и остала је без медаље.