Легија спречила славље у Загребу!

© DAMIR SENCARНавијачи Динама из Загреба
Навијачи Динама из Загреба - Sputnik Србија, 1920, 04.08.2021
Фудбалери загребачког Динама нису успели да савладају пољску Легију у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона – први меч тих ривала, од којих би победник могао да се састане са Црвеном звездом у наредној рунди, завршен је резултатом 1:1 у Загребу.
Легија, у чијем тиму је српски репрезентативац Филип Младеновић, спречила је већ припремљено славље навијача Динама, такозваних Бед блу бојса, који су позвали на доношење хрватских застава и прославу акције „Олуја“ која је 1995. година протерала хиљаде Срба из Хрватске.
Деловало је да иде ка слављу, Динамо је водио од 60. минута голом Бруна Петковића, али је у 82. минуту изједначење донео Ернесто Муци.
Хрватска полиција - Sputnik Србија, 1920, 04.08.2021
Масовна туча навијача у Загребу, тешко повређен Пољак: Објављен снимак почетка хаоса /видео/
Загребачка екипа је током утакмице слала бројне замерке судији судији Антонију Лахосу, због тога је помоћни тренер Ален Петернац искључен, а у финишу су протестовали тражећи пенал.
Наиме, у првом минуту надокнаде времена Петковић је пао у шеснаестерцу, али је Шпанац само одмахнуо руком.
Исход меча Динамо – Легија је идентичан оном из Београда, између Црвене звезде и Шерифа, па ће се загребачки и београдски тим до потенцијалног међусобног окршаја морати изборити у реванш мечевима, као гости.