Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Кошаркашице у полуфиналу Олимпијских игара!

© REUTERS / SERGIO PEREZКошаркашице Србије – ОИ Токио
Кошаркашице Србије – ОИ Токио - Sputnik Србија, 1920, 04.08.2021
Кошаркашице Србије победиле су Кину 77:70 и пласирале су се у полуфинале Олимпијских игара у Токију. Актуелне европске шампионке у борби за финале играће против бољег из сусрета Америка – Аустралија.
Изабранице Марине Маљковић још једном су показале карактер, показале су да имају шампионски ген и након три бледе четвртине одиграле су сјајну четврту и на крају су уписале победу.
У завршницу кључну улогу играле су Соња Васић и Ана Дабовић, а одлична је била и капитен Јелена Брукс.
Васић је у последњим минутима преузела највећу одговорност, а треба споменути и кош Брукс која је на 1:30 до краја погодила +4 (74:70). Србија је тада отишла на два поседа разлике и Кина није успела да се врати.
Одбрана је била једна од важнијих ствари. Српкиње су у последњу деоницу ушле са девет поена заостатка, али су одмах кренуле да топе заостатак.
Ухватиле су прикључак и у завршници су сломиле отпор фаворизованих Кинескиња (28:12 у 4/4).
Најефикаснија у победничком тиму био је Брукс са 18 поена, Васић је постигла 16 и уз то је имала десет скокова, док је Дабовић остварила учинак од 13 поена и шест асистенција.
Српске кошаркашице сада чекају ривала и то ће вероватно бити најбоља селекција турнира – Америка. Али, прво треба да победе Аустралију и тај меч на програму је у 06.40.
Одбојкаши Француске славе победу против Пољске - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2021
Француска елиминисала светског шампиона!