Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Лош дан за српске олимпијце: Кајакаши заказали, Синанчевић без медаље

© AP Photo / David J. PhillipАрмин Синанчевић
Армин Синанчевић - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Тринаести дан Олимпијских игара у Токију испоставио се као баксузни за српске спортисте, с обзиром на то да је наступило троје такмичара и ниједан од њих није успео да оствари запажен резултат.
Дан после маестралне среде у којој су се српски спортисти у екипним спортовима пласирали у полуфинале, уследио је лош дан.
Кајакаш Страхиња Стефановић у трци кајака једноседа на 200 метара није успео да се пласира у велико финале, док је у укупном пласману заузео 11. место.
Нешто слично доживела је и Милица Новаковић, која је у кајаку једноседу на 500 метара заузела 12. место у Б финалу.
Куглаш Армин Синанчевић борио се за медаљу, после пласмана у финале, али није успео да донесе седмо одличје Србији на Играма у Токију.
Наиме, Синанчевић је првој серији избацио најбољи хитар од 20.89 метара, али то није било довољно за одличје, већ тек за седмо место.
Рајан Краузер је славио, оборивши сопствени рекорд који је пре пет година поставио у Рију, сада је бацио куглу 23.30.
Иза њега је завршио његов земљак Џо Ковач, бацивши 22,65 метара из четврте серије, док је бронза припала Томашу Волшу са Ново Зеланда, који је у шестој серији бацио 21.47.