Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Пун гас!

© ANGELA WEISSВатерполисти Србије
Ватерполисти Србије - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Ватерполо репрезентација Србије је спектакуларном представом успела да се пласира у полуфинале олимпијског турнира, показавши свету како на делу изгледа тактика скована у две речи – пун гас!
Српски тим је лоше стартовао такмичење на олимпијском турниру, али је пораз од Шпаније био добра опомена и добар знак за даље.
Изабраници селектора Дејана Савића су успели да ухвате ритам у наредној утакмици, декласиравши Казахстан, побеђена је и Аустралија, али је уследио пораз од Хрватске, који је српски тим сместио на треће место табеле Групе Б.
Ватерполисти Србије пред одлазак на Олимпијске игре у Токију - Sputnik Србија, 1920, 14.07.2021
Српски делфини запливали ка Токију /фото, видео/
Такав исход је значио нешто тежи пут кроз нокаут фазу – дуел са Италијом, актуелним светским прваком.
Бојазан је трајала само до почетка утакмице, бар у главама навијача, главе играча и селектора су биле апсолутно на месту и то је било јасно већ у првој четвртини.
Пун гас!
Србија је после прве четвртине имала предност од 5:2, ривал није успевао да искористи чак ни предност од три играча више у базену, а на полувремену српски тим је стекао и шест голова предности, што је било довољно за сигурну победу.
„Ово нам је најбоља утакмица у последње три године“, рекао је Андрија Прлаиновић.
На крају 10:6 и пласман у полуфинале где ће Србија имати прилику да се реваншира Шпанији.