Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

„Шамари“ су пробудили звер – Американци се прошетали до финала

© AP Photo / Eric GayАмерика кошарка
Америка кошарка - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Кошаркаши Сједињених Америчких Држава први су финалисти Олимпијских игара у Токију, пошто су у полуфиналу лако изашли на крај са селекцијом Аустралије, победивши је резултатом 97:78.
У другом полуфиналу, касније данас, састају се Француска и Словенија, предвођена маестралним Луком Дончићем.
Американци које са клупе води Грег Попович, познат по надимку „Луди Србин“, доживели су два пораза пред саме Игре, од Нигерије, и управо Аустралије, док су на старту турнира у Јапану, шокантно поражени и од Француске.
Армин Синанчевић - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Лош дан за српске олимпијце: Кајакаши заказали, Синанчевић без медаље

Ти „шамари“ пробудили су звер, и натерали казнену експедицију Лудог Србина да се практично прошета до финала, осветивши се Аустралији за онај пораз из припремног периода.

Али није све почело идеално по дрим-тим. „Кенгури" су боље отворили утакмицу, прву четвртину су решили у своју корист резултатом 24:18, у једном тренутку су имали и плус 15, да би се на полувреме отишло са плус три за Аустралију.
А онда је на сцену ступила „тешка артиљерија“ коју поседују Американци, који су успели да упропасте Аустралију.
Кевин Дурент био је најефикаснији актер сусрета са 23 поена уз девет скокова и две асистенције за 30 минута проведених на паркету, пратио га је Букер са 20 поена, док је с друге стране бољи од осталих био Пети Милс, који је бројао до 15.
На крају Американци су славили са 19 поена разлике и практично су се „прошетали“ до финала, у којем ће се састати са победником двобоја Француска - Словенија, тај меч на програму је данас од 13 часова.
Кошаркашице у полуфиналу Олимпијских игара!
Аустралија уништила Аргентину – следе Американци!