Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Лука Дончић и Николас Батум – ОИ Токио - Sputnik Србија

Лука и Словенци кроз драму поражени од Француза!

Лука Дончић и кошаркаши Словеније поражени су у полуфиналу олимпијског турнира од Француске резултатом 90:89.
Словенци су били бољи у првом полувремену, али је Француска успела да преокрене резултат и обезбеди медаљу.
Меч је решен у последњим секундама, Клемен Препелич је имао прилику да донесе победу, залетео се на кош у финалном нападу, али га је на обручу сачекао Никола Батум и изблокирао.
Лука Дончић је потрошио добар део напада, тражио је покушај за шут, није успео, додао је лопту Препеличу, али он није имао довољно снаге да погоди.
Словенци су одлично стартовали утакмицу, пронашли су решење за високе центре Француске и лоб пасовима нападали обруч.
Дончић и Мајк Тоби су били одлични у том сегменту, а сјајна прва четвртина препуна поена завршена је са два поена предности на конту словеначког тима – 29:27.
Ритам је ослабио у наставку, Француска је показала намеру да запрети, али се то није догодило у пуном заносу па је екипа Словеније на велики одмор отишла са два поена предности.
Ипак, преокрет се догодио у трећој деоници, разиграли су се шутери француске екипе, пре свих Еван Фурније и Нандо де Коло, тројке су падале са свих страна, а одбрана Словеније није имала довољно добра решења.
Французима то није било довољно за крај, права драма је виђена у последњој деоници када су словеначки играчи пронашли енергију и начине да сустигну предност.
На крају, меч је одлучен у последњим тренуцима, блокадом Батума, што значи да ће у финалу играти Француска и Сједињене Америчке Државе, док ће се за бронзу борити Словенија и Аустралија.
Најефикаснији у победничком тиму био је Де Коло са 25 поена, Фурније је имао 23, док је бивши кошаркаш Меге Тимоти Луваву био сјајан са 15 поена.
Допринос је имао и Руди Гобер са девет поена и 16 скокова, а одличну ролу забележио је Жерсон Јабуселе са девет поена.
За Словенију је сјајан био Тоби са 23 поена и осам скокова, Препелич је завршио дуел са 17 поена, док је Дончић имао трипл-дабл са 16 поена, десет скокова и 18 асистенција.
Двоцифрени учинак уписали су још Јака Блажич са 14 и Влатко Чанчар са 11 поена и девет скокова.
Ток меча сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
14:48 05.08.2021
40' – Батум! Победа Француске!
Имали су Словенци напад за победу, Дончић је компликовао, оставио је Препеличу врућ кромпир, бек Словеније се залетео на кош, али га је Батум блокирао.
Победа Француске – 90:89.
14:45 05.08.2021
40' – Препелич!
Тројка! Словенија има само поен заостатка – 90:89.
14:43 05.08.2021
40' – Једно слободно бацање, али и фаул!
Препелич је убацио само једно за 90:86, али је затим натерао Фурнијеа на фаул у нападу.
14:41 05.08.2021
39' – Луваву!
Блажич је имао тројку, промашио је, али је на другој страни погодио Луваву.
Француска води 90:85.
14:40 05.08.2021
38' – Конфузија!
Лош напад Словеније пратио је чудан напад Француске који је завршен фаулом над Гобером.
Промашио је оба – Француска води 87:85.
14:38 05.08.2021
37' – Спектакл!
Тројка француског бека, али потом кош уз слободно бацање за Словенца.
Промашио је, ухватио је лопту Тоби погодио из фаул!
Изједначено је 85:85.
14:36 05.08.2021
37' – Техничка!
Бунили су се француски играчи као и цео стручни штаб пошто је Дончић пронашао Блажича за лаке поене.
Поен је разлике, Француска води 82:81.
14:32 05.08.2021
36' – Судије у првом плану!
Лопта је ударила у таблу пре него што је стигла блокада француског тима, протести Блажича су завршили техничком, а потом и тројком Де Колоа.
Француска води 82:78.
14:30 05.08.2021
35' – Тоби!
Дончић се залетео, потом је пробао Препелич, али је Тоби поентирао за 78:78.
14:29 05.08.2021
34' – Алеј-уп!
Поново је прошла акција Дончића и Тобија – Француска води 78:76.
14:26 05.08.2021
33' – Фурније!
Пет поена у низу за шест поена разлике – 78:72.
14:24 05.08.2021
32' – Поен!
Дончић је бриљантно додао лопту Димецу за лаке поене.
Француска води 71:70.
14:23 05.08.2021
31' – Блажич!
Вратила се Словенија новом тројком – 71:68 за Француску.
14:21 05.08.2021
30' – Велика борба!
У последњу деоницу се улази са шест поена вишка за Француску.
Резултат је 71:65.
14:19 05.08.2021
29' – Блажич!
Тројка бившег играча Звезде – 71:65 за Француску.
14:17 05.08.2021
29' – Има шансе!
Тројка Грегора Хровата после промашаја француског тима – 69:62.
14:15 05.08.2021
28' – Десет разлике!
Француска је стигла до двоцифрене предности, лоша, лоша одбрана Словеније – 69:59.
14:11 05.08.2021
26' – Де Коло!
Лоша одбрана Словеније, Де Коло је остао сам на шуту и погодио тројку за 63:56.
14:09 05.08.2021
25' – Коначно!
Словенија се отргла од стиска Француске, Дончић је поново проиграо Тобија на обручу за 60:54.
14:04 05.08.2021