Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Без победника – Партизан оштећен у Русији!

Фудбалери Партизана одиграли су нерешено, 1:1, на гостовању против Сочија у трећем колу квалификација за Лигу конференција.
Изабраници Александра Станојевића не могу у потпуности да буду задовољни резултатом јер су у 66. минуту примили гол из пенала после велике грешке помоћног судије.
Вујачић је срушио играча Сочија, али контакт се десио ван 16 метара. Линијски арбитар сигнализирао је главном да се ради о пеналу и Молдавац Мунтеан је показао на белу тачку. Нобоа је погодио и црно-бели су били у заостатку.
Гол није пореметио екипу из Хумске и у року од шест минута стигли су до изједначења. Лазар Марковић послао је сјајну лопту у казнени где је био Рикардо који је рутински спровео лопту иза леђа голмана Сочија.
До краја утакмице није било голова, екипе нису ризиковале и на семафору је остало 1:1. Реванш утакмица игра се за недељу дана у Београду.
Партизан је одлично отворио утакмицу, већ у другом минуту Марковић је погодио пречку и чинило се да ће црно-бели наставити у истом ритму.
Ипак, то се није догодило. У наставку полувремена нисмо видели много фудбала, играло се у спором темпу, а најбољу шансу пропустио је Тараков у 17. минуту. На полувреме се отишло без голова.
Ни друго полувреме није обећавало, као да су екипе биле задовољне са 1:1, али онда се десила велика грешка и утакмица је отворена.
Видели смо по гол Сочија и Партизана, и утакмица је завршена 1:1.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
19:57 05.08.2021
КРАЈ!
Нерешено! Реванш утакмица игра се за недељу дана у Београду.
19:47 05.08.2021
87' – 1:1 – Јојић није разумео Рикарда
Покушао је нападач Партизана да пронађе Јојића, али овај га није разумео и пропала је шанса.
19:44 05.08.2021
84' – 1:1 – сигурна интервенција Поповића
После центаршута из слободног ударца, Поповић је без проблема ухватио лопту.
19:38 05.08.2021
78' – 1:1 – улазимо у завршницу утакмице
19:32 05.08.2021
73' – 1:1 – изједначење!
Лазар Марковић послао је одличну лопту на другу стативу, тамо се налазио Рикардо и рутински је спровео лопту у мрежу.
19:30 05.08.2021
70' – 1:0 – црно-бели и даље под утиском
Мора Партизан што пре да се сабере да би до краја утакмице, минимум, дошао до изједначења.
19:26 05.08.2021
66' – 1:0 – Партизан губи у Русији
Гол са беле тачке постигао је Нобоа. Али, и даље су сви под утиском да је за контакт ван 16 метара досуђен једанеастерац.
19:24 05.08.2021
64' – 0:0 – пенал за Сочи!
Партизан је оштећен! Контакт између Вујачића и играча Сочија десио се ван 16 метара.
19:20 05.08.2021
60' – 0:0 – Поповић се пожалио на повреду
На срећу није озбиљније.
19:16 05.08.2021
55' – 0:0 – мирно у другом полувремену
Игра се тако као да су обе екипе задовољне са 0:0...
19:09 05.08.2021
49' – 0:0 – шанса за Партизан!
Траже црно-бели пенал, али ништа од тога. Натхо је центрирао, шутирао је Саничанин, али је лопта погодила у груди играча Сочија.
19:05 05.08.2021
46' – 0:0 – почело је друго полувреме!
18:49 05.08.2021
45' – 0:0 – крај првог полувремена
18:44 05.08.2021
42' – 0:0 – Партизан се брани
Сочи има иницијативу и покушава да створи шансу испред гола Партизана. Црно-бели успешно се бране.
18:37 05.08.2021
35' – 0:0 – Партизан безопасан у овом делу меча
Дуго црно-бели нису створили конкретну шансу. Добро су кренули, али су стали средином полувремена.
18:27 05.08.2021
26' – 0:0 – статива Дуганџића
Послао је центаршут, али лопта је имала такав правац да је умало завршила у голу. Погодио је стативу и Партизан је имао срећу.
18:21 05.08.2021
20' – 0:0 – шанса за Партизан!
Рикардо је центрирао, а Пантић није успео да захвати лопту.
18:18 05.08.2021
17' – 0:0 – стопостотна шанса за Сочи!
Много простора имао је Тараков. Преварио је Живковић, упутио ударац, а Поповић је поново сјајно реаговао!
18:16 05.08.2021
16' – 0:0 – иницијатива Партизана
Црно-бели имају више лопту у ногама и из позиционе игре покушавају да створе шансу.
18:13 05.08.2021
12' – 0:0 – солидан покушај Сочија
Цалагов је шутирао под пречку, али је Поповић био смирен и рутински је одбранио.