Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Соња Васић - Sputnik Србија

Српске лавице пале пред Америком

Женска кошаркашка репрезентација Србије доживела је пораз у полуфиналној утакмици олимпијског турнира од екипе Сјединењих Америчких Држава резултатом 79:59 и бориће се за бронзану медаљу.
Тим селекторке Марине Маљковић није имао решење за америчку игру, већ до полувремена је имао велики заостатак и није успео да направи преокрет.
За бронзану медаљу Србија ће играти са пораженим из дуела Јапана и Француске.
Није српска екипа добро ушла у дуел, а томе су кумовале и одлуке судија које су већ у четвртом минуту досудиле неспортску личну грешку и то капитенки Јелени Брукс.
Србија није имала ритам у нападу, јесте долазила до отворених позиција, али шут никако није ишао што су Американке користиле, убрзавале су игру и полако градиле предност.
Промену је донела Ивон Андерсон, покушала је да парира брзином, донекле је успевала, али у одбрани није било решења па је на крају прве четвртине Америка водила са 25:12.
За 12 минута игре Србија је уписала чак 18 промашених шутева што никако није могло да донесе бољитак, Андерсонова је поново покушала да промени ток поготком за три поена, али није било умањења разлике макар на једноцифрени износ поена.
До тога се стигло у седмом минуту друге деонице, Андерсонова је смањила на девет поена заостатка, али је уследио велики пад у игри Србије на оба краја паркета што је Америка казнила и на полувреме се отишло са резултатом 41:23.
Америка је наставила да подиже разлику у трећој деоници, жестоко су се бориле српске кошаркашице, нису одустајале ни у једном моменту, хватале су и скокове у нападу, али је Америка пред почетак последње четвртине имала 19 поена вишка.
Четири и по минута у финалном кварталу Србија није убацила поен, све до тројке Саше Чађо, а потом је резервна петорка одиграла неколико дивних акција из контранапада.
У финишу се истакла Маја Шкорић која је серијом поена успела да одржи разлику на пристојном нивоу.
Најефикаснија у српском тиму била је Ивон Андерсон са 15 поена, Маја Шкорић је додала девет за свега десет минута на паркету, Дајана Бутулија је уписала осам, а Чађо и Тина Крајишник по шест.
Без поена је остала Ана Дабовић, Јелена Брукс је убацила пет, Соња Васић свега четири, колико је имала и најмлађа у тиму Анђела Дугалић, уз десет скокова.
На другој страни незаустављива је била Бритни Грајнер са 15 поена и 12 скокова, Челси Греј је додала 14, а Бријана Стјуарт 12 поена.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
08:17 06.08.2021
40’ – Крај, пораз Србије
Српски тим није успео да направи изненађење, Америка је водила од почетка до краја и обезбедила место у финалу.
Коначан резултат 79:59.
08:11 06.08.2021
40’ – Сјајна Шкорићева!
Без страха је напала Маја у неколико наврата, погодила је тежак шут, а потом изнудила и прекршај.
Смањила је на 77:57.
08:07 06.08.2021
38’ – Шкорић!
Пресинг Србије је изнудио изгубљену лопту за Америку, Маја Шкорић се нашла под обручем, бацила је лопту на врх табле и погодила уз фаул.
Србија губи 70:49.
08:05 06.08.2021
37’ – Дивно!
Одлична игра Србије, нови контранапад и лаки поени за Бутулију.
Србија губи 68:46.
08:04 06.08.2021
36’ –Лепа контра!
Дугалићева је украла лопту, истрчала напред, добила је додавање од Дабовићеве и поентирала на обручу.
Србија губи 68:44.
08:02 06.08.2021
35’ –Тројка!
Саша Чађо је раздрмала српски тим новом тројком, после четири и по минута без коша.
Србија губи 66:42.
07:57 06.08.2021
33’ – Агресивна одбрана Србије
Жестоку борбу воде српске високе играчице под обручима, запажена је била и Андерсонова у офанзивном скоку, али није било креације у нападу.
Србија губи 63:39.
07:52 06.08.2021
30’ – И даље велика предност Америке
Србија јесте пружила одличан отпор, али је разлика и даље велика.
Србија губи 58:39.
07:50 06.08.2021
29’ – Серија!
Нова тројка за Србију, погодила је Андерсон, а потом је Бутулија поентирала.
Разлика је смањена ја 53:39.
07:48 06.08.2021
28’ – Сјајна борба Српкиња!
Не одустају наше кошаркашице упркос заостатку, боре се на обе стране терена, а у томе предњаче Крајишник и Дугалић.
Америка води 53:34.
07:43 06.08.2021
26’ – Тина!
Без обзира на разлику, борба и даље траје, Крајишник се сјајно изборила под обручем и погодила.
Србија губи 53:30.
07:37 06.08.2021
23’ – Брукс!
Тројка за капитенку Србије – 47:26 за Америку.
07:36 06.08.2021
22’ – Све у истом ритму
Друго полувреме није донело промене, Србија се и даље мучи у нападу, док Америка проналази начине да надигра одбрану ривала.
Србија губи 45:23.
07:18 06.08.2021
20’ – Велики дефицит Србије
Крај полувремена, 41:23 за Америку.
20’ – Браво!
Напад који није обећавао Александра Црвендакић је претворила у три слободна бацања.
Погодила је два за 39:23.
07:15 06.08.2021
19’ – Велики пад Србије
Таман што се разлика спустила на једноцифрену уследила је серија Америке.
Србија губи 37:21.
07:13 06.08.2021
17’ – Па што тако...
Бруксову је Вилсонова надмудрила и уписала три поена.
Америка је опет на 33:21.
07:12 06.08.2021
17’ – Ивон!
Бруксова је могла да шутне, напала је обруч и добила је фаул, а потом је Андерсон погодила шут и смањила на 30:21.
07:10 06.08.2021
17’ –Соња!
Сјајно је Васићева успела да се извуче из тешке ситуације и погоди.
Претходно је Србија одиграла неколико добрих одбрана и спречила Америку да подигне разлику.
Србија губи 30:19.
07:06 06.08.2021