Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.
Жестока борба Душка Пијетловића на полуфиналном мечу против Шпаније - Sputnik Србија

Србија јача од Шпаније и судије Румуна – Делфини иду по злато!

Ватерполо репрезентација Србије је кроз драматично полуфинале и преокрет против Шпаније успела да се пласира у финале олимпијског турнира, преокретом и победом резултатом 10:9.
Српски тим је водио са 2:0, уследила је серија Шпаније од 5:1, велику предност су имали ривали Србије, али је екипа селектора Дејана Савића успела да направи преокрет и стигне до величанствене победе.
Србија ће се за златну медаљу борити против Грчке, која је претходно савладала Мађарску.
Српски тим је до победе стигао у последњем минуту, голом Филипа Филиповића после велике борбе и без петорице играча који су били искључени због три личне грешке.
Главну улогу у утакмици умало је преузео судија Александреску из Румуније, који је практично поклонио један гол шпанској екипи при резултату 7:6, пошто је консултовао видео технологију.
Ипак, Делфини су феноменално реаговали на све тешке моменте, на све промашаје, погођене стативе и пречке, имали су нестварну веру у себе и своје могућности што се на крају и вратило.
Меч је почео нервозно са обе стране, није било добрих напада, а бриљирао је голман Бранислав Митровић који је на све начине успевао да сачува свој гол.
Коначно, у шестом минуту прве четвртине Филиповић је погодио, а већ у следећем минуту разлику је дуплирао Андрија Прлаиновић.
Српски тим је још једном показао фанатичну одбрану, неколико пута је имао по два играча мање и успевао је да се одбрани, али је Шпанија у другој четвртини потпуно преузела контролу и преокренула за велику предност.
Ипак, Србија је преко Јакшића смањила на гол заостатка пред сам крај полувремена, а у наставку су се низали промашаји Србије, пре свега Прлаиновића који је у једном нападу чак три пута био неуспешан.
Оштра игра на обе стране је као жртве узимала српске играче који су редом добијали искључења, Шпанци су стигли и до 7:4, али је Страхиња Рашовић коначно пробио баријеру и уписао се у стрелце.
Пречке и стативе су се наставиле, али је разлика ипак смањена сјајном реакцијом српских играча после искључења ривала, пре него што је судија поклонио гол Шпанији, верујући да је лопта прешла замишљену гол-линију упркос одбрани Митровића.
Душан Мандић је имао одговор, а затим је спектакуларним голом Стефан Митровић изједначио на 8:8.
Нажалост, грешка голмана Митровића је дозволила Шпанији ново вођство, али је Мандић још једном сјајно реаговао и изједначио да би Филиповић у последњем минуту спектакуларним голом донео велику победу српском тиму и пласман у финале!
Филип Филиповић прославља победнички гол у полуфиналном мечу против Шпаније - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2021
Филип велики! /видео/
Ток меча сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
13:55 06.08.2021
28' – Контрафаул! Крај! Победа Србије!
У последњем нападу Шпанија је била преагресивна, досуђен је контрафаул што је значило и крај утакмице.
Херојска победа Србије – 10:9!
13:52 06.08.2021
28' – Одбрана, сада само одбрана...
До краја утакмице остало је 25 секунди, Србија води 10:9.
28' – Филиповић!
Гол капитена Србије!
Србија води 10:9!
13:51 06.08.2021
28' – Пречка!
Коначно да оквир гола помогне Србији, пречка после шута Шпаније.
Последњи минут...
13:50 06.08.2021
27' – Мандић!
Какав гол Мандића! Изједначење – 9:9!
13:49 06.08.2021
27' – Јао...
Митровић је излетео са гол-линије, Шпанци су то искористили за 9:8.
13:47 06.08.2021
26' – Митровић!
Браво мајсторе! Гол српског бека за изједначење, 8:8!
13:46 06.08.2021
26' – Штета!
Велику прилику је Србија пропустила, Филиповићу је испала лопта и Шпанија је добила прилику за напад.
13:45 06.08.2021
25' – Скандал!
Контрафаул па после и прекршај Јакшића, судије падају на притисак Шпаније!
13:44 06.08.2021
24' – Мандић!
Браво! Ево гола за Србију!
Србија губи 8:7.
13:43 06.08.2021
24' – Румун поклонио гол Шпанији!
Невероватно! Александреску је гледао снимак и доделио гол шпанском тиму, иако је Митровић одбранио.
Шпанија води 8:6.
13:42 06.08.2021
24' – Сјајни Митровић!
Бриљантне одбране српског голмана, нема гола за Шпанију!
Србија губи 7:6.
13:40 06.08.2021
23' – Гол! Браво!
Сјајно су се снашли српски ватерполисти после искључења и смањили на један гол разлике.
13:39 06.08.2021
23' – Митровић!
Два ударца је одбранио српски голман.
13:38 06.08.2021
22' – Још једна пречка!
Прлаиновић је покушао са централне позиције и опет погодио оквир гола.
22' – Пречка!
Филиповић је покушао лоб ударцем, али је лопта остала на оквиру гола.
13:36 06.08.2021
22' – Шпанији лопта
Последње пливање у овој утакмици припало је шпанском тиму.
13:34 06.08.2021
21' – Коначно! Гол за Рашовића!
После неколико промашаја Рашовић је успео да постигне погодак.
Србија губи 7:5.
13:32 06.08.2021
21' – Лош шут Дедовића...
Никако Србија да дође до гола, опет је лопта ишла право у Лопес Пинеда.
Србија губи 7:4.
13:31 06.08.2021
20' – Невероватно...
Нови гол за Шпанију – 7:4.