Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Хаос у Пазару – Партизан победио, Гробари отерани са стадиона /видео/

Фудбалери Партизана победили су Нови Пазар у мечу 4. кола Суперлиге резултатом 4:1 (1:0), али је сусрет обележио скандал. Избачени су навијачи црно-белих због скандирања Ратку Младићу, и то на инсистирање домаћина.
Поново немиле сцене у српском фудбалу и Суперлиги. Утакмица у Новом Пазару прекидана је четири пута, а овај последњи прекид трајао је равно 38 минута.
За то време, фудбал и нова одлична представа Партизанових играча били су у другом плану.
Водио је Партизан 3:0, головима Натха, Урошевића и Гомеша, а онда је уследио хаос и прекид.
Натхо је ушао у клинч са резервистима Пазара, као и стручним штабом, а за то време Гробари су скандирали „Ратко Младић“ и „Нож, жица, Сребреница“.
Домаћине је то разбеснело и нису хтели да наставе меч. Инсистирали су да део трибине на којој су присталице Партизана буде испражњен.
Тек када су Гробари избачени са стадиона у граду крај Јошанице, утакмица је настављена, а до тада је прошло чак 38 минута.
Александар Станојевић очекивано је због обавеза у Лиги конференција, где Партизан у четвртак у Хумској очекује реванш са Сочијем (први меч 1:1), направио неколико измена.
Ипак, то се није осетило на терену, Партизан је функционисао као „швајцарски сат".
Србин Москва - Sputnik Србија, 1920, 08.08.2021
Хорор у Москви: Српском фудбалеру се борили за живот /видео/
Мрежу домаћина начео је маестрални Бибрас Натхо ефектним голом у 43. минут, када је са готово 25 метара левом, слабијом ногом, погодио малу мрежу домаћина.
У наставку се није дуго чекало на нови погодак, а постигао је Слободан Урошевић, већ у 49. минуту.
Поклон голмана домаћих Милоша Остојића искористио је Рикардо Гомеш у 61. минуту.
Аматерска реакција Остојића, којем је испала једна безопасна лопта из руку, завршила је право на нози Гомеша, којем је преостало само да је пошаље у небрањену мрежу.
Убрзо је меч прекинут, а онда је исти настављен. Станојевић је паузу искористио да направи троструку измену, прилику је добио заборављени Сејдуба Сума и врло брзо је показао класу.
Маестрално је омалени везиста „изломио“ ривала и послао лопту у малу мрежу за 4:0.
Ипак, она је на цену ступио ВАР.
Чак шест минута трајала је видео провера, да би на крају главни судија показао да није био офсајд, показавши на центар.
И само минут пре краја сусрета, Нови Пазар је успео да постигне почасни погодак. Михаиловић је матирао Поповића, што је први гол који је Партизан, лидер на табели Суперлиге са максималних 12 бодова, примио ове сезоне.
Црно-бели се после хаоса у Пазару, где су уписали још једну рецку, окрећу реванш утакмици квалификација за Лигу конференција са Сочијем, у четвртак у Београду.
Утакмицу Нови Пазар - Партизан могли сте уживо да пратите уз Спутњик спорт.
„Катар је наш“ – још кад бисмо стигли до њега...
Бразилац је у Токију показао свету шта је патриотизам!
23:31 08.08.2021
90' - Гол за Пазар - 1:4!
Бонус Пазараца Михаиловић успео је да погоди мрежу. То је први погодак који је Партизан ове сезоне примио у Суперлиги.
23:30 08.08.2021
89' - Велика шанса за Пазар!
После грешке Шћекића шансу је имао Нови Пазар, а лопта је завршила у корнеру.
23:22 08.08.2021
82' - Ипак гол Суме!
Шест минута трајала је видео провера да ли је био офсајд, да би на крају главни судија показао на центар. Стрелац је Сума после праве минијатуре, Партизан води 4:0 у Новом Пазару.
23:21 08.08.2021
76' - Нови прекид због ВАР!
Тренутно већ неколико минута траје ВАР провера због гола Суме, гледа се да ли је Данило Пантић био у офсајду и да ли је учествовао у игри пре него што је Сејдуба Сума погодио мрежу.
23:15 08.08.2021
74' - Ханџић запретио
Покушао је фудбалер Новог Пазара, али је лопта прошла тик поред стативе Партизановог гола.
23:11 08.08.2021
73' - Партизан одрађује посао
Без неких претераних дешавања на стадиону у Новом Пазару. Партизан има великих 3:0, држи лопту у свом проседу, а време пролази...
23:06 08.08.2021
65' - Још 25 минута до краја
Официјални спикер се огласио и рекао да је у току 65. минут.
23:05 08.08.2021
65' - Станојевић направио троструку измену
Решио је стратег Партизана да мења, Натхо је изашао ушао је Сума. Изашао је и Терзић, као и Гомеш, а у игри су Баждар и Шћекић.
23:01 08.08.2021
Меч је настављен!
После дуже од 35 минута, утакмица у Новом Пазару коначно је настављена! Партизан води 3:0.
23:00 08.08.2021
Играчи у свлачионицама!
С обзиром на то да прекид траје дуже од пола сата, фудбалери оба тима отишли су у свлачионице и вратиће се тек када трибина с навијачима Партизана буде испражњена.
22:58 08.08.2021
После гола, уследио је прекид!
22:54 08.08.2021
Станојевић тражио од Пазараца да наставе
Тренер Партизана Александар Станојевић пришао је у једном тренутку фудбалерима Новог Пазара и замолио их да се врате на терен, али се то није догодило.
22:51 08.08.2021
Празни се трибина с Гробарима!
Нови Пазар није желео да настави утакмицу док трибина с навијачима Партизана који су наводно скандирали Ратко Младић и "Нож, жица, Сребреница", не буде испражњена.