Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија

Бледа Звезда елиминисана из квалификација за Лигу шампиона!

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Шерифа у Молдавији 1:0 у реванш утакмици квалификација за Лигу шампиона. Актуелни шампион Србије овим поразом завршио је учешће у борби за елитно клупско фудбалско такмичење и наставиће пут ка Европи у квалификацијама за Лигу Европе.
Звезда је у Молдавију дошла са резултатом 1:1 и била јој је потребна победа за пласман у плеј-оф квалификација.
Тај циљ нису успели да остваре јер су одиграли јако слабу утакмицу, а и гол који су примили постигнут је после сумњиве ситуације, пошто је утисак да је Арболеда био у офсајду.
Црвено-бели сада очекује борба за пласман у групну фазу Лиге Европе, а противник им ће бити Клуж ког је елиминисао Јанг Бојс.
Звезда је добро отворила утакмицу, у првих десет минута имала је две солидне шансе, али лопте нису ишле у оквир гола и голман Молдавије није био на мукама.
У наставку полувремена екипа Дејана Станковића била је бољи ривал, имала је више лопту у ногама, али како се ближио крај првог периода, тако је и опадао темпо.
И, када се чинило да ће се на паузу отићи без голова – уследио је шок. Арболеда је надвисио играче Звезде и послао лопту иза леђа Милана Борјана.
Станковић је у другом полувремену покушавао изменама, улазили су свежи, офанзивни, фудбалери, али мрежа домаћег тима је мировала.
Можда и најбољу шансу имао је Иванић у 66. минуту када је шутирао лоше из стопостотне прилике.
До краја утакмице Звезда није успела озбиљније да запрети и Шериф пролази у четврто коло квалификација.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:55 10.08.2021
90+4 – 1:0 – крај!
Звезда испала.
20:50 10.08.2021
90' – 1:0 – још четири минута!
90' – 1:0 – велика шанса за Звезду!
Родић је центрирао, а на другој стативи је каснио Крстовић.
20:47 10.08.2021
87' – 1:0 – слаб центаршут Николића
Голман Шерифа лако је одбранио.
20:43 10.08.2021
83' – 1:0 – велика шансе за Шериф
Први пут је одбранио Борјан, а други пут је Адо шутирао преко гола. Лоша игра црвено-белих.
20:41 10.08.2021
81' – 1:0 – добар блок Драговића
Опасан напад Шерифа, али Драговић је добро реаговао.
20:38 10.08.2021
78' – 1:0 – време цури...
Ушао је Жељко Гаврић и после 60 секунди добио је жути картон због намерног играња руком.
20:31 10.08.2021
72' – 1:0 – нова шанса за Шериф и нова одбрана Борјана
71' – 1:0 – одбрана Борјана
Јасане је покушао ударцем по земљи. Борјан је био концентрисан и одбранио је.
20:28 10.08.2021
Да ли је Звезда оштећена код гола?
Погледајте и на слици испод тренутак када је послата лопта у казнени Звезде.
Детаљ са утакмице Звезда – Шериф - Sputnik Србија
20:26 10.08.2021
66' – 1:0 – стопостотна шанса за Звезду!
Иванић је морао боље, црвено-бели пропустили су велику шансу!
20:21 10.08.2021
61' – 1:0 – одличан шут Николића!
Први у оквир гола. Голман Шерифа је одбранио.
20:20 10.08.2021
60' – 1:0 – прилика за Бена
Шутирао је поред гола.
20:16 10.08.2021
56' – 1:0 – лош ударац Молдаваца
Лопта је завршила поред гола Милана Борјана.
20:12 10.08.2021
52' – 1:0 – Катаи и Иванић одсечени
За сада слаба игра Звездиних главних фудбалера.
20:07 10.08.2021
47' – 1:0 – блокиран ударац Срнића
Добра шанса, али Срнићев шут је блокиран.
20:06 10.08.2021
46' – 1:0 – почело је друго полувреме
Бен и Крстовић ушли су у игру уместо Дионија и Фалка.
19:51 10.08.2021
45+5 – 1:0 – полувреме!
Не пише се добро црвено-белима. Примили су гол у завршници полувремена и у наставку су им потребна два за пролазак даље.
19:46 10.08.2021
45+2 – 1:0 – Звезда губи у Молдавији
У најгорем тренутку црвено-бели примају гол. Арболеда је надвисио играче Звезде и савладао голмана.
19:43 10.08.2021
43' – 0:0 – Срнић непрецизан
Шутирао је преко гола. Шест шутева Звезде, ниједан у оквир гола.