Челси кроз пенал драму до Суперкупа Европе

© AP Photo / Peter MorrisonЧелси
Челси - Sputnik Србија, 1920, 11.08.2021
Фудбалери Челсија освојили су Суперкуп Европе, победивши у финалу после бољег извођења пенала Виљареал укупним резултатом 7:6. У регуларних 90 минута и после продужетака резултат је био 1:1. Трагичар је капитен Раул Албиол који је промашио пенал у седмој серији.
Сударили су се у Северној Ирској освајач Лиге шампиона и освајач Лиге Европе и јасно је да је изразити фаворит био клуб из Лондона.
Челси је у уводном делу утакмице оправдао улогу фаворита, а до заслужене предности стигао је у 27. минуту, када је на асистенцију Каја Хаверца мрежу Асенха погодио Хаким Зијех.
Смењивали су се затим напади, а Виљареал је лако могао до изједначења у последњим секундама првог полувремена, али се пречка испречила на путу ка голу.
Алберто Морено ухватио је волеј, само није имао среће и на семафору је остало 1:0 за Челси.
У наставку је шпански представник „показао зубе“ и у неколико наврата је запретио, али је одбрана Челсија успевала да одоли пред тим налетима.
Све до 73. минута, када није било спаза за Енглезе. У јеку Виљареалових напада, Диа је маестрално заградио једну лопту и одиграо повратни пас Ђерарду Морену, који је слабијом, десном ногом, погодио под саму пречку Мендијевог гола - 1:1.
Тргла се Тухелова чета из летаргије тек после примљеног гола, али промене резултата у Белфасту током регуларних 90 минута није било.
Није било победника ни после продужетака, па су пенали одлучивали власника Суперкупа Европе, а ту је више среће имао Челси, који је реализовао шест од седам пенала, док се Виљареал зауставио на коти пет.
Трагичар је био капитен Раул Албиол, којем је резервни голман Кепа Аризабалага (ушао само због пенала уместо Мендија), одбранио ударац.