Фудбалери Партизана пред меч са Сочијем - Sputnik Србија

Хладнокрвни Партизан после драме елиминисао Сочи!

Фудбалери Партизана победили су Сочи после драме и пенала и пласирали се у плеј-оф Лиге конференција.
Партизан је елиминисао руски тим након пенал серије и 2:2 у регуларном току утакмице, односно 3:3 у укупном резултату.
Црно-беле је спасло ново правило УЕФА које је на снази од ове сезоне, пошто су голови у гостима елиминисани.
Изабраници Александра Станојевића ће у плеј-офу Лиге конференција играти против португалске Санта Кларе.
Истовремено је утакмицу играла и Војводина, која је доживела дебакл у Аустрији и пораз од ЛАСК-а од 6:1.
Партизан је од самог почетка преузео иницијативу и противнику ставио до знања да жели да победом прође даље.
Иако су црно-бели константо нападали, прилике које су стварали нису биле довољно конкретне.
Сјајна одбрана голмана Сочија после покушаја Натха, лоша реакција Вујачића, а онда... Казна.
У 33. минуту Сочи је остварио мат у три потеза и феноменалном акцијом, коју је реализовао Терехов, повео са 1:0.
Примљени гол имао је последице по црно-беле не само због стања на семафору, па су Станојевићеви изабраници клонули духом и само одрадили посао до истека првих 45 минута игре.
Наставак утакмице донео је сличан сценарио виђен у првом полувремену, али овог пута и радост за навијаче Партизана.
Јојић је остао потпуно сам на десетак метара од гола противника и лопту, уз доста среће, послао између ногу голмана Сочија за 1:1.
Постигнут гол олакшао је живот Партизану, али им није дао ветар у леђа да наставе да нападају, иако су и даље имали иницијативу.
Наставио је вицешампион Србије да напада и да покуша да реши питање победника пред одлазак у продужетке, али је доживео још једну велику казну.
Фудбалери Сочија су поново феноменално комбиновали и у три потеза матирали противника, а стрелац је опет био Терехов – за 2:1.
Партизан је наставио да напада свим силама, извршио огроман притисак на Сочијеву задњу линију, али никако није могао до гола.
Сјајну прилику у 82. минуту упропастио је Сума, који је ужасно шутирао, те је деловало да ће Руси победоносно напустити Београд.
Ипак, уследио је корнер у 90. минуту. Млади резервиста Терзић је савршено центрирао, а грешку голмана противника искористио Шћекић и изједначио на 2:2.
У продужецима је Партизан наставио са нападима и притисцима, имао већи посед лопте, али је Сочи имао две огромне шансе.
Прво је у 97. минуту Поповић успео да одбрани ударац са петерца, да би у 103. Вујачић скинуо лопту практично са гол-линије.
У другом продужетку било је много мање узбуђења, Станојевић је променио голмана убацивши Стевановића, па се недуго затим отишло у пенал-серију.
Пенал рулет је почео стативом Цигалкова, а Партизанови фудбалери су били сигурни.
Сума је имао много среће када је погодио за 3:2, пошто се лопта после стативе одбила од леђа голмана Сочија и вратила у мрежу.
Стевановић је недуго затим одбранио Родригу, а Вујачић сигурним извођењем донео велику радост пуном стадону у Хумској.
23:44 12.08.2021
КРАЈ!
Партизан иде даље, погодио је Вујачић!
23:43 12.08.2021
Брани Стевановић!
Мајсторска одбрана голмана Партизана, заустављен је Родриго!
Ау, колико среће за Суму!
Сума је погодио стативу, али се лопта од леђа Џанаева вратила у гол. Невероватно!
3:2!
23:42 12.08.2021
Јак ударац Жоазиња
Стевановић је прочитао, али је ударац био превише снажан.
23:31 12.08.2021
119' Брани Стевановић
Ударац Никите Бурмистрова тек толико јак да мало загреје голмана Партизана пред пенале.
23:23 12.08.2021
Станојевић променио голмана!
Уместо Поповића у игри је Немања Стевановић, највероватније због пенала, који су, додуше, тек за десетак минута ако остане 2:2.
Такође, Урошевић ће изаћи, на терену је Обрадовић.
23:22 12.08.2021
110' Никако не успева Партизан да реализује шта жели
Напади се и даље ређају, али недостаје завршни пас, недостаје добар шут...
23:17 12.08.2021
Почео је 2. продужетак
Ван терена је Лазар Марковић, улази Александар Миљковић
23:15 12.08.2021
Крај 1. продужетка
23:12 12.08.2021
103' Нестваран потез Вујачића!
У лету је скинуо лопту директно са гол-линије!
23:10 12.08.2021
97' Поповић спасао Партизан!
Каква одбрана шута из непосредне близине! Остаје 2:2.
23:03 12.08.2021
95' Наставља се офанзива Партизана
Као и у већини утакмице, Партизан напада, Сочи се брани. Бележимо и сјајну реакцију Вујачића у контри руског тима.
23:01 12.08.2021
Почео је први продужетак
22:54 12.08.2021
Идемо у продужетке!
Драматична завршница, па после 2:2 идемо у продужетке!
Војводина је, иначе, завршила учешће у Европи поразом од 6:1 од ЛАСК-а.
22:51 12.08.2021
90' Спас у задњи час – ГОЛ!
Чанаев је запливао у празно после корнера, а Шћекић скренуо лопту у мрежу. Све похвале и за центаршут двадесетогодишњег Николе Терзића!