Сонов шамар Гвардиоли и „грађанима“

© AP Photo / Ian WaltonСон
Сон - Sputnik Србија, 1920, 15.08.2021
Фудбалери Тотенхема победили су у дербију првог кола Премијер лиге фаворизовани Манчестер сити, а једини гол постигао је Корејац Сон у 55. минуту.
„Грађани“ Пепа Гвардиоле главни су фаворити за освајање Премијер лиге, али уколико овако буду играли, тешко да ће оправдати ту улогу.
С друге стране, Тотенхем чија је прва звезда Хари Кејн меч преседео на трибинама због читаве саге око преласка управо у Манчестер сити, уживао је у бравурама Корејца Сона, од којих је она у 55. минуту била кобна по „грађане“.
Гвардиолина казнена експедиција ове сезоне не личи на себе, у Комјунити шилду поражени су од Лестера у мечу у којем такође нису постигли погодак, па је то оно што би требало да забрине Каталонца.
Ни скупо плаћено појачање Џек Грилиш за сада не помаже.
Марез, Торес и Стерлинг предводили су напад Ситија у дербију с Тотенхемом, а та „оштрица“ била је „тупа“.
Нуно Еспирито Санто, нови тренер „певаца“ успео је да настави победнички низ Тотенхема у мечевима са Ситијем, док Манчестеру остају проблеми и вероватно ће сада додатно вршити „притиске“ да Хари Кејн потпише, не жалећи новац.
Подсетимо, пре утакмице Тотенхем - Сити, спектакуларан меч одиграли су Њукасл и Вест Хем, а виђено је чак шест голова.
„Чекићари" су двапут губили, али су на крају успели да славе резултатом 4:2 на незгодном гостовању.