Хаос у Новом Пазару није прошао некажњено

CC0 / Unsplash / Фудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 19.08.2021
Фудбалски клуб Нови Пазар кажњен је са четири утакмице без публике (првенствене и Куп) и новчано са 500.000 динара због инцидената на утакмици са Партизаном, одлучила је Дисциплинска комисија Фудбалског савеза Србије.
Такође, Партизан је кажњеном забраном присуства навијача на четири утакмице када клуб гостује и новчаном казном од 200.000 динара.
Како се наводи у образложењу казне, навијачи оба клуба су непримерено скандирали у мечу четвртог кола Суперлиге одиграном 8. августа, те су тиме вређали по основу верске или етницке припадности, са елементима нетерпељивости.
Поред овога Пазарцима се ставља на терет и недозвољено коришћење пиротехнике у виду бакљаде, као и убацивање у терен за игру разних предмета (упаљачи, оловке, кованице, пластичне флашице, чак и једна поломљена столица), што је довело до тога да су у 42. минуту погодили играчца гостујуце екипе, а у 63. минуту и домаћег фудбалера, као и четвртог судију.
Подсетимо, Партизан је у Пазару славио резултатом 4:1, а меч је био прекинут чак 38 минута док није испражњена трибина на којој су били навијачи црно-белих, а све то на инсистирање домаћина који није желео да настави утакмицу.