Премијер лига: Романов Челси одолео Ливерпулу, Сити „размонтирао“ Арсенал

© AP Photo / Rui VieiraДетаљ са утакмице Сити – Арсенал у 3. колу Премијер лиге
Детаљ са утакмице Сити – Арсенал у 3. колу Премијер лиге - Sputnik Србија, 1920, 28.08.2021
Фудбалери Ливерпула и Челсија ремизирали су резултатом 1:1 у дербију трећег кола Премијер лиге, док је Манчестер сити разбио Арсенал са 5:0.
Челси је успео да одоли Ливепрулу на Енфилду упркос томе што је од завршнице првог полувремена играо са играчем мање, након црвеног картона бека Риса Џејмса.
Тој ситуацији претходио је гол у 22. минуту који је постигао Каи Хаверц, након корнера поменутог Џејмса, савладавши Алисона феноменалним ударцем главом.
Ипак, иако је Челси био бољи ривал, десио се велики пех у трећем минуту надокнаде – Џејмс је играо руком на гол линији, а судија Ентони Тејлор га искључио из игре.
Контроверзна одлука вероватно је била на штету Челсија, а пенал је реализовао Мохамед Салах сигурним ударцем са 11 метара.
До краја утакмице Ливерпул је константно нападао покушавајући да искористи предност играча више, али се тим којег је власник Роман Абрамович одлично бранио.
Актуелни шампион Европе је чак имао и неколико прилика да дође до шокантне предности са играчем мање, али је на крају дошло до поделе бодова.
Раније у току дана, у „дербију Б“ трећег кола, Сити је размонтирао Арсенал.
Већ на полувремену тог меча било је 3:0, а и ту је виђен црвени картон, овог пута за Швајцарца Гранита Џаку, због старта са две ноге.
Стрелци за Грађане били су Гундоган у седмом, Торес у 12. и Жезус у 43. минуту.
За коначан резултат побринули су се Родри у 53. и поново Торес у 84. минуту.
У суботу је одиграно још пет мечева трећег кола ПЛ:
Астон Вила и Брентфорд су ремизирали 1:1, Евертон је на гостовању поебдио Брајтон са 2:0, Њукасл и Саутемптон су поделили бодове после ремија од 2:2, Лестер је савладао Норич на гостовању са 2:1, а Вест Хем изненађујуће ремизирао са Кристал Паласом на свом терену, пошто је било 2:2.