Србин „запалио“ Лос Анђелес! /видео/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaСрпски нападач Дејан Јовељић
Српски нападач Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 29.08.2021
Дејан Јовељић, талентовани српски нападач, постигао је два гола за Лос Анђелес Галакси против ФК Лос Анђелес у дербију „града светлости“.
У ноћи између суботе и недеље навијачи су гледали дерби Лос Анђелеса и у таквој узаврелој атмосфери српски нападач је показао зашто је дошао у Америку.
Играо се двадесети минут када се Јовељић сјајно снашао у казненом простору. Лобом је преварио голмана и лопта је завршила у мрежи градског ривала.
У наставку утакмице ФК Лос Анђелес је успео да изједначи и преокрене, а онда је у 64. минуту Јовељић поново заплесао.
Араухо му је додао лопту, а он је левом ногом погодио даљи угао и тиме поравнао резултат, 2:2.
Утакмица је на крају завршена нерешеним резултатом, 3:3, а Јовељић је са два гола показао да ће бити велико појачање за Галакси.
Српски фудбалер овог лета донео је непопуларну одлуку отишавши у МЛС лигу, с обзиром да јако мали број младих играча одлази у Америку када има опцију да игра у некој од европских лига.
Јовељић, који је дете Црвене звезде, има свега 22 године и претходне сезоне одиграо је сјајно за аустријски Волфсбергер постигавши 20 голова.
Очекивало се да ће се вратити у Ајнтрахт, пошто је у Аустрији играо на позајмици, али уследио је позив Лос Анђелес Галаксија и на изненађење многих – прихватио је.
Фудбалери у МЛС лигу иду углавном када су при крају каријере, али Јовељић је изабрао другачији пут и за сада му иде прилично добро.
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 29.08.2021
Србину нудили много пара, али је остао веран /видео/
Детаљ са утакмице Сити – Арсенал у 3. колу Премијер лиге - Sputnik Србија, 1920, 28.08.2021
Премијер лига: Романов Челси одолео Ливерпулу, Сити „размонтирао“ Арсенал