Павков и Катаи донели победу Звезди на Бановом брду /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде против Клужа
Фудбалери Црвене звезде против Клужа - Sputnik Србија, 1920, 29.08.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Чукарички 2:1 у седмом колу Суперлиге Србије.
Изабраници Дејана Станковића остварили су пету победу заредом, те после седам одиграних утакмица имају 16 бодова и гол разлику 10:2. Чукарички је претрпео и други пораз и остао је на шестом месту.
Звезда је одиграла одличан меч на Бановом брду, резултат је могао да буде и убедљивији, али је на крају славила головима Милана Павкова и Александра Катаија. Једини стрелац за Чукарички био је Јовановић у 89. минуту.
Актуелни шампион Србије мрежу домаћина начео је у 40. минуту. Канга је центрирао, а Павков је главом савладао голмана екипе Саше Илића.
Са минималном предношћу Звезде отишло се на петнаестоминутну паузу.
У наставку утакмице црвено-бели су наставили са добром игром и у 57. минуту Катаи је дуплирао предност. Први ударац Катаија је одбранио голман Чуке, али није и други и Звезда је повела 2:0.
До краја утакмице Чукарички је успео да смањи, али то је било све. Јовановић је у 89. минуту погодио за 1:2, међутим, успео је само да ублажи пораз.
Сада следи репрезентативна пауза, а Суперлига наставља се 11. септембра. Звезда чека Пролетер, Чукарички гостује Младости, а термини ће бити накнадно саопштени.