Борислава Перић Ранковић - Sputnik Србија

Србија без финала, али са бронзом!

Борислава Перић Ранковић и Нада Матић, српске репрезентативке у стоном тенису, завршиле су такмичење на Параолимпијским играма поразом од националног тима Шведске у полуфиналу, али се са турнира враћају с медаљама.
Српски тандем је поражен у дубл мечу, а затим је Борислава Перић Ранковић изгубила од Ане Карин Алквист што је донело други поен Шведској.
Дуел у дублу је био веома занимљив, играло се практично на једну лопту, а више среће имала је екипа Шведске.
Први сет су Швеђанке добиле са 11:8, у другом је Србија успела да анулира заостатак са 11:9, али су уследила два сета које је скандинавска екипа решила у своју корист са 11:7.
Србији су за пролаз у финале биле неопходне две победе у сингл дуелима, прва је на терен изашла Перић Ранковић и доживела је пораз од Алквист са 3:0, по сетовима 11:4, 11:7 и 11:
Борислава је имала велику предност у трећем гему, али је ривалки допустила да се врати и направи потпуни преокрет за коначну победу Шведске и пласман у финале.
Упркос поразу, српски тим се из Токија враћа са бронзаним медаљама, с обзиром на то да се у стонотениском такмичењу додељују четири одличја.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
13:42 01.09.2021
Крај! Србија без финала!
Победа Швеђанке после великог преокрета – 11:8 у трећем сету.
Може ли Борислава да издржи?
Српска репрезентативка је имала четири поена предности, али је сада 7:5 за њу.
13:36 01.09.2021
Борислава има ритам!
Српска стонотенисерка води са 5:3 у трећем сету.
13:32 01.09.2021
Србија близу пораза!
Борислава Перић Ранковић је изгубила и други сет – 11:3.
13:31 01.09.2021
Близу је крај...
Перић Ранковић губи 9:3 у другом сету.
Борислава прекинула серију
Три узастопна поена је освојила Швеђанка, али је Борислава успела да смањи на 6:3.
13:28 01.09.2021
Алквист у жестоком ритму!
Перић Ранковић не успева да ухвати прикључак, у другом сету губи са 3:1.
13:26 01.09.2021
Борислава је изгубила сет!
Брже од очекиваног, за свега шест минута Перић Ранковић је изгубила први сет са 11:4.
13:25 01.09.2021
Фуриозна Швеђанка!
У првом сингл дуелу састају се Ана Карин Алквист и Борислава Перић Ранковић.
Алквист је повела са 9:4 после свега пет минута игре.
13:11 01.09.2021
Крај! Победа Шведске!
Србија је изгубила дубл меч од Шведске са 11:7.
Следе дуели у синглу, Србија мора да победи у оба за пласман у финале.
13:07 01.09.2021
Три поена Србије...
Не пуштају српске стонотенисерке да се четврти сет заврши брзо – 7:4.
Србија опет губи!
Није успео српски тим да прекине налет ривала, трећи сет је завршен резултатом 11:7.
12:58 01.09.2021
Има ли повратка за Србију?
После велике борбе Шведска је повела са 8:5 и приближила се освајању трећег сета.
Сет за Србију!
Браво! Феноменална игра српских репрезентативки и изједначење у сетовима пошто је други завршен са 11:9.