Умало дебакл по мери Србије – Роналдо ударио, промашио пенал, па спасао Португалце!

© AP Photo / Armando FrancaПортугалски фудбалер Кристијано Роналдо
Португалски фудбалер Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2021
Фудбалери Португалије савладали су Ирску резултатом 2:1 у спектакуларној завршници квалификационе групе за Светско првенство у којој се налази и Србија.
Ирска је повела против Португалаца голом Џона Егана у 45. минуту утакмице, а изједначење и велику радост домаћину донео је Кристијано Роналдо у 89. минуту, да би затим у 96. минуту донео и победу.
Орлови су пропуштали ово коло, те су у пријатељској утакмици савладали Катар, а у другој утакмици је Луксембург са 2:1 победио Азербејџан.
Португалци су тријумфом избили на чело Групе А испред Србије, са три бода, али и утакмицом више.
Оваквом расплету у овој невероватој утакмици претходила су дешавања из првог полувремена, такође у режији Роналда, баш као и у финишу.
Нови-стари нападач Манчестер јунајтеда је прво неспортски ударио једног играча Ирске, али није сносио озбиљније последице.
Затим је извео пенал, али га промашио, за мук домаћих навијача.
На крају се искупио за све и у невероватној завршници донео веома битну победу Португалији, која би остала у доста лошој позицији са Србијом да није дошла барем до бода у овој утакмици.