Фудбалери Србије – квалификације за Светско првенство - Sputnik Србија

Србија на крилима Митровића победила Луксембург!

Фудбалери Србије победили су Луксембург 4:1 у четвртом колу квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године.
Изабраници Драгана Стојковића Пиксија одиграли су добру утакмицу и са нова три бода изједначили су се са првопласираном Португалијом.
„Орлови“ наредни меч играју за три дана против Републике Ирске.
Србија је оправдала улогу фаворита, а херој тријумфа је Александар Митровића који је голове постигао у 22. и 35. минуту, трећи је био део Шаноа који је постигао аутогол, док је коначан резултат поставио Никола Миленковић у 95. минуту.
Једини стрелац за госте био је Тил у 77. минуту.
После четири одигране утакмице Србија има десет бодова, док је Луксембург на шест.
Србија од старта меча притискала Луксембург и у 22. минуту исплатила се иницијатива.
Милинковић-Савић послао је одличну лопту ка Митровићу који је рутински савладао голмана Лускембурга.
До другог гола није се дуго чекало. Само тринаест минута касније Митровић се поново уписао у листу стрелаца. Овога пута Филип Костић нашао се у улози асистента.
До полувремена резултат се није мењао и Србија је имала два гола предности на петнаестоминутној паузи.
У наставку утакмице видели смо још три гола, два у мрежи Луксембуржана и један у нашој.
Први је завршио у мрежи Предрага Рајковића. Тил је натрчао на лопту и снажним ударцем смањио је заостатак нашег противника.
Србија је имала спреман одговор и неколико минута касније поново је удвостручила предност. Митровић је поново био у центру пажње, с тим што је овога пута Шеноа постигао аутогол.
Србија је до краја постигла још један гол, дело је Николе Миленковића који је у 95. погодио за 4:1.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
19:57 04.09.2021
Крај!
Победа Србије!
19:55 04.09.2021
90+5 – 4:1 – још један гол!
Никола Миленковић поставио је коначан резултат"!
19:54 04.09.2021
90+5 – 3:1 – црвени картон за Родригеса
19:52 04.09.2021
90+3 – 3:1 – пропуштена велика прилика
Радоњић је из окрета промашио.
19:49 04.09.2021
90' – 3:1 – још пет минута на стадиону „Рајко Митић“
19:43 04.09.2021
85' – 3:1 – Србија иде ка победи!
19:39 04.09.2021
80' – 3:1 – аутогол!
Србија поново има два гола предности. Том приликом повредио се Александар Митровић ком је страдала јагодична кост.
19:35 04.09.2021
77' – 2:1 – гол за Луксембург
Тил је натрчао на лопту и снажним ударцем савладао је Рајковића. Тренутак непажње и Луксембуржани су смањили.
19:32 04.09.2021
72' – 2:0 – Митровић није успео да примири лопту
Влаховић је послао одличан центаршут, али Митровић није успео грудима да лепо смири лопту.
19:29 04.09.2021
70' – 2:0 – двоструке измене у Србији
Радоњић улази уместо Лазовића, а Лукића мења Душан Влаховић.
19:23 04.09.2021
64' – 2:0 – Србија одржава два гола предности
Без проблема српски фудбалери контролишу игру.
19:16 04.09.2021
57' – 2:0 – Костић право у голмана
Детаљ са утакмице Србија – Луксембург - Sputnik Србија
Одлучио је сам да заврши акцију, упутио је ударац по земљи и голман Луксембурга је одбранио.
19:10 04.09.2021
51' – 2:0 – ударац Лукића преко гола
19:08 04.09.2021
49' – 2:0 – шанса за Србију!
Умало аутогол. Лазовић је покушао да пронађе Митровића, играчи Луксембурга су избацили лопту и умало су је у своју мрежу послали.
19:06 04.09.2021
47' – 2:0 – опасан напад Луксембурга
Настасић је блокирао шут и отклоњена је опасност.
19:05 04.09.2021
46' – 2:0 – почело је друго полувреме!
18:48 04.09.2021
45' – 2:0 – крај првог полувремена!
18:46 04.09.2021
45' – 2:0 – опасан напад Србије
На крају је Сергеј желео атрактивно и погрешио је.
18:41 04.09.2021
41' – 2:0 – Србија контролише игру
18:35 04.09.2021
35' – 2:0 – Александар Митровић!
Нови гол Србије! Сјајна лопта Костића коју је Митровић претворио у гол.