Катаи расположен – Звезда рутински против Пролетера /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаДетаљ са утакмице ФК Црвена звезда – Пролетер
Детаљ са утакмице ФК Црвена звезда – Пролетер - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Пролетер 3:0 у осмом колу Суперлиге Србије.
Изабраници Дејана Станковића остварили су шесту победу заредом у домаћем шампионату и после седам одиграних мечева имају 19 бодова, два мање од првопласираног Партизана.
Црвено-беле до победе предводили су Секу Саного и Александар Катаи који је два пута био стрелац – у 28. и 75. минуту.
Од старта утакмице црвено-бели су кренули са притиском на гол Новосађана, а прву прилику имао је Родић, када је шутирао, након сјајне дијагонале коју му је са центра игралишта послао Иванић.
Три минута касније, Иванић је поново сјајно проиграо саиграча, овај пут Дионија, који се нашао „очи у очи“ са голманом Петрићем који је успео да одбрани његов ударац.
© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери ФК Црвена звезда
Фудбалери ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2021
Фудбалери ФК Црвена звезда
Наставили су се жестоки налети домаћих у раној фази сусрета. У седмом минуту, на центаршут Родића, добро је покушао Гајић, али је његов шут по земљи завршио поред гола.
Уследио је период игре без изгледних прилика, све до15. минута. Катаи је после одличног дриблинга „опалио“ по лопти, али је она завршила поред стативе. Иницијатива црвено-белих се није смиривала, а у 21.минуту, на набачену лопту Иванића скочио је Павков, али ју је послао изнад пречке.
Само три минута доцније екипа Дејана Станковића је повела. Крстичић је извео слободан ударац у „срце шеснаестерца“, Дегенек сјајно спустио за Санога који је са неколико метара пласирао лопту у мрежу – 1:0.
Није спуштала ритам Црвена звезда ни после првог поготка, него је наставила да приказује офанзиван фудбал. Крстичић је одмах након вођства имао колосалну прилику, али је пребацио гол.
У 28. минуту Београђани су дуплирали предност. Катаи је изашао пред Петрића, вешто га предриблао и убацио лопту у гол – 2:0.
Темпо игре је након другог поготка делимично спласнуо, а игра се одвијала углавном између два шеснаестерца, са неколико полушанси црвено-белих, као и једне за Пролетер, те је наш тим на одмор отишао са два гола „вишка“.
У другом полувремену на терен је ушао Ришаиро Живковић, коме је ово био деби у Звездином дресу. У 50.минуту после комбинације Иванића и Катаија, Павков је шутирао са 15-ак метара, али је изблокиран.
Црвена звезда је силно желела да постигне и трећи погодак и у томе је напокон успела у 75. минуту, када је Катаи ушао у казнени простор и матирао Петрића – 3:0.
До краја дуела, екипа Дејана Станковића рутински је привела меч крају потпуно контролишући све што се збива на терену.