Спектакл – Партизан после три продужетка победио Монако! /видео/

© Фото : Скриншот / Јутјуб / Тивибу спорКК Партизан – турнир у Истанбулу
КК Партизан – турнир у Истанбулу - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2021
Kошаркаши Партизана победили су Монако после три продужетка (120:114) на припремној утакмици одиграној на турниру у Истанбулу.
У Турској је виђена специфична утакмица која је решена тек после три продужетка. Најефикаснији у победничком тиму био је Ален Смаилагић са 32 поена, осам скокова и две асистенције.
Изабраници Жељка Обрадовића одиграли су два различита полувремена, у првом су били сјајни и контролисали су игру, док су у другом попустили, па смо гледали неизвесну завршницу.
Након што су имали +15 на полувремену, црно-бели опуштено су ушли у трећу четвртину и Моначани су то искористили. Заиграли су боље и предност Партизана је почела де се топи.
Убрзо се ушло у егал и током целе четврте деонице на семафору је била резултатска клацкалица. Црно-бели углавном су били у предности, али Монако се држао и у последњем минуту било је јако узбудљиво.
Партизан је преко Алена Смаилагића пропустио шансу да дође до предности од два поседа, а затим је Брок Мотум погодио тројку за +1 (83:84). У наредном поседу Пантер је фаулиран, али је био половичан са бацања и Монако је имао напад за победу (84:84).
Ушло се у продужетак, додатних пет минута, међутим, ни после овог периода нисмо добили победника. Оба тима имала су шансу у завршници, али кош нису успели да постигну.
Уследио је други продужетак. Партизан је имао напад да реши утакмицу, али Аврамовић и Смаилагић нису одиграли добар пик-енд-рол и лопта је отишла у руке Моначана.
Трећи пут на утакмици екипа Звездана Митровића имала је напад за победу, али ни овога пута лопта није хтела кроз обруч.
Обрадовић и Митровић вероватно нису желели да утакмица оволико траје, јер је пријатељска и резултат је у другом плану, али ни после два продужетка није било победника – 102:102.
Коначно, у трећем продужетку добили смо епилог овог спектакуларног дуела. Партизан је ношен Јамом Мадаром и дружином успео да сломи отпор Монака и у недељу у 19 часова очекује га финале са бољим из сусрета Фенербахче Уникс.
Ален Смаилагић проглашен је за играча утакмице, пошто је дуел завршио са 32 поена, осам скокова и две асистенције.
© Фото : Скриншот / Јутјуб / Тивибу спорКошаркаш КК Партизан – Ален Смаилагић