Спектакл смо чекали, спектакл смо и добили! /фото, видео/

© AP Photo / Angel FernandezДетаљ са утакмице Лиге шампиона
Детаљ са утакмице Лиге шампиона - Sputnik Србија, 1920, 14.09.2021
Четири пенала, један црвени картон и гол Кристијана Роналда – за свега 45 минута нове сезоне Лиге шампиона, а потом и гол у надокнади времена за пораз Манчестер јунајтеда од Јанг Бојса!
На спектакуларан начин је стартовала нова сезона елитног европског клупског такмичења, утакмицама између Севиље и Салцбурга, односно Јанг Бојса и Манчестер јунајтеда.
Невероватан је био начин на који је завршен дуел у Швајцарској, Јунајтед је изгубио са 2:1 голом у 95. минуту, али вратимо се на почетак...
Стадион Рамон Санчес Писхуан у Севиљи је био поприште нестварног дуела – гости из Аустрије су добили чак три пенала у првом полувремену, а домаћи један.
Салцбург је промашио два, а за Севиљу је прецизан био Иван Ракитић, што је био и коначан резултат – 1:1.
Ништа мање занимљиво није било ни у Швајцарској – екипа Јанг Бојса је видела колико се Кристијану Роналду игра фудбал, пошто је сјајни Португалац за свега 13 минута постигао погодак.
Јунајтед је остао без једног играча, Арон Ван Бисака је добио директан црвени картон због погибељног старта у 35. минуту.
Јунајтеду није помогао Роналдо, Јанг Бојси су изједначили у 66. минуту, пола сата касније су направили преокрет другим голом и остварили велику победу.
У другом полувремену на терену су се нашли и српски фудбалери.
Миралем Сулејмани је се на терену нашао од 83. минута за домаћи тим, док је Немања Матић играо од 72. минута за Јунајтед.