Сензација каква се не памти – аутсајдери елиминисали олимпијске шампионе /видео/

© Фото : ЦЕВ / ONDRA DRIMLМушка одбојкашка репрезентација Чешке
Мушка одбојкашка репрезентација Чешке - Sputnik Србија, 1920, 14.09.2021
Мушка одбојкашка репрезентација Француске изгубила је од Чешке (25:22, 25:19, 34:32) у осмини финала Европског првенства, што је највеће изненађење овогодишњег шампионата Старог континента.
Одбојка не памти овакву сензацију, пошто је Чешка била апсолутни аутсајдер против актуелних олимпијских шампиона.
Француска је пре само месец дана освојила златно одличје на највећем спортском планетарном такмичењу, међутим, против Чешке је доживела шамар због којег ће им дуго бридети образи.
Чешка је на првенству показала висок ниви одбојке, у групној фази победили су Словенију и узели сет Италији, али исто тако су поражени од Белорусије и Бугарске, те је Француз, на папиру, чекао рутински посао.
А, испоставиће се да је било све само не рутински. Чеси предвођени Јаном Хадравом, Лукашом Вашином и осталом дружином славила је у три сета и направила највеће изненађење.
Одбојка је још једном показала зашто је један од најузбудљивијих спортова на свету.
Слично је у осмини финала могла да прође и Србија, која брани титулу шампиона Европе, али су изабраници Бобе Ковача славили против Турске после пет сетова.
Српске одбојкаше у уторак у 17.30 очекује дуел са Холандијом у четвртфиналу, а победник ће у полуфиналу играти против Италије или Немачке.
Срби у четвртфиналу, али селектор јасан: Ово је аларм и велика опомена!