Одбојкаши Србије - Sputnik Србија

Моћна Србија је у полуфиналу!

Одбојкаши Србије пласирали су у полуфинале Европског првенства након победе против репрезентације Холандије резултатом 25:23, 25:20, 27:25.
Почетак меча је показао да је Србија бољи ривал на терену, иако се очекивала велика борба у уводним моментима.
Први сет је окончан са 25:23, што јесте „тесан“ резултат, али он не осликава најбоље стање на терену – шампиони Европе су били максимално разиграни и сигурно су чували предност.
Током другог сета, напад Србије такође је функционисао на високом нивоу, техничар Никола Јововић је одлично намештао „зицере“ Срећку Лисинцу, док је Урош Ковачевић имао неколико ефектних поена из задње линије.
У трећи сет српски тим ушао је нешто несигурније, али су изабраници селектора Слободана Ковача успели да побегну противнику на безбедну разлику.
Ипак, Холанђани су кренули боље да се бране и дефанзивом успели да вежу неколико добрих поена у нападима који су били лаки за организацију.
Како је трећи сет одмицао, српски одбојкаши играли су све боље, али се висок ниво одржао и са противничке стране, толико да су Холанђани чак стигли и до прилике да освоје сет.
У томе нису успели, српски тим је поново пронашао права решења у кључним моментима и уписао тријумф за пласман у полуфинале.
Утакмица са Холандијом је најбоља за српски тим на првенству јер су сви одбојкаши деловали разиграно и припремљено у сваком тренутку, што је одличан знак за селектора Ковача пред одлучујуће битке.
Најбољи у тиму шампиона Европе био је Урош Ковачевић који је неуморно „обарао“ одбрану ривала и утакмицу завршио са 15 поена.
Са друге стране, најефикаснији је био Абдел Азис Нимир који је уписао 14 поена.
У полуфиналу Србија ће се састати са бољим из дуела Немачке и Италије који је на програму у среду од 16.00.
19:08 14.09.2021
27:25 (3:0) – Србија је у полуфиналу!
Одбојкаши Србије после фантастичног меча пласирали су се у полуфинале Европског првенства.
19:05 14.09.2021
24:24 (2:0) – Још се игра
Холанђани су имали ас, али одмах након тога и грешку па су пропустили сет лопту.
21:20 (2:0) – Браво Уроше!
Невероватан напад Уроша Ковачевића. Одлично је видео празан простор и преко целе одбране Холандије уписао поен.
18:59 14.09.2021
20:19 (2:0) – Не предају се
Кренули су Холанђани све агресивније да нападају.
18:57 14.09.2021
19:16 (2:0) – Поново Ивовић
Прислонио је блок Ивовић и тако прекинуо низ Холандије.
18:53 14.09.2021
15:13 (2:0) – Све је на Азису
Комплетан напад Холандије „пао“ је на Азиса.
18:51 14.09.2021
13:11 (2:0) – Добра одбрана
Српски тим одличан је у офанзиви, али су Холанђани успели да неколико поена освоје преко одбране.
18:49 14.09.2021
12:8 (2:0) – Холанђани поново стали!
Због доминације Уроша Ковачевића у нападу селектор Холандије приморан је био да тражи тајм-аут. Пада отпор противника и у трећем сету, иако су деловали сигурније на старту.
18:47 14.09.2021
10:8 (2:0) – Ивовић!
Ивовић је скартио сервис и потпуно изненадио Холанђане који су неспремно дочекали ту лопту.
18:46 14.09.2021
7:6 (2:0) – Одлично!
Перфектно постављен блок српског тима. То је био тек други на утакмици за Србију, међутим било је пасивних блокова који су доводили до поена
18:44 14.09.2021
5:5 (2:0) – Сјајан Лисинац
Одлично је пронашао празан простор Лисинац, послао је лопту и уписао нови поен.
18:42 14.09.2021
3:3 (2:0) – Поен по поен
Изједначене снаге, за Србију одлично сервира Ивовић
18:40 14.09.2021
0:1 (2:0) – Први поен за Холандију
Губи српски тим први поен на старту трећег сета.
18:33 14.09.2021
25:20 (2:0) – Србија боља и у другом сету.
Фантастична одбрана, а онда и нови сјајан напад Уроша Ковачевића.
18:31 14.09.2021
23:20 (1:0) - Браво!
Фантастично из задње линије осваја поен Марко Ивовић.
18:30 14.09.2021
22:19 (1:0) - Још једном Азис
Тајм-аут тражио је Слободан Ковач после новог одличног напада Азиса.
18:28 14.09.2021
20:17 (1:0) - Добар напад
Тунистра преко Јововића успева да поентира за Холандију.
18:26 14.09.2021
19:15 (1:0) - Враћа се Азис
После дуже размене и напада са обе стране, успео је Азис да заврши и врати се у форму из првог сета.