Одјеци хаоса у Берну – нокаут редара, Олеове грешке и бламажа Енглеза /видео/

© REUTERS / ARND WIEGMANNЏеси Лингард – детаљ са утакмице Јанг Бојс – Манчестер јунајтед
Џеси Лингард – детаљ са утакмице Јанг Бојс – Манчестер јунајтед - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2021
Фудбалери Манчестер јунајтеда на очајан начин стартовали су нову кампању у Лиги шампиона, пошто су поражени на гостовању од Јанг Бојса у утакмици која је обиловала инцидентима и катастрофалним потезима.
Црвени ђаволи“ пуни оптимизма дошли су у Берн, што због одличне форме у којој се налазе, што због еуфорије која и даље влада због доласка Кристијана Роналда.
Међутим, да би нешто могло да крене по злу видело се пре почетка утакмица када је Роналдо ненамерно нокаутирао редара снажним ударцем.
Роналдо је одмах пришао да се извини и на срећу, после указане помоћи, са редаром је све било у реду.
Утакмица је добро почела за Јунајтед, играо се 13. минут када је Бруно Фернандеш послао одличну лопту ка Роналду, а овај рутински погодио за 0:1.
Ипак, од тог тренутка, па до краја утакмица играло се углавном испред гола Давида де Хее. Да све буде још горе за Јунајтед у 35. минуту Арон Ван-Бисака искључен је због оштрог старта.
Ово је био ударац за екипу из Манчестера, али квалитет је и даље био на њиховој страни и очекивало се да ће бити макар равноправан ривал до краја сусрета.
Међутим, то се није десило. Јанг Бојс је био много бољи ривал до краја меча и на њихову срећу успели су то да покажу и на семафору.
У 66. минуту Енгамалеу се нашао на правом месту и послао лопту иза леђа Де Хее.
Наставили су се жестоки напади швајцарске екипе, а у 72. минуту видели смо кукавички потез Оле Гунара Солскјера.
Норвежанин је одлучио да изведе Роналда и Фернандеша из игре, а уместо њих у игру су ушли доста дефанзивнији Џеси Лингард и Немања Матић.
Имао је Јунајтед играча мање, али утисак је био да имају тројицу мање у игри и то је поражавајуће за тим таквог реномеа.
Јанг Бојс је претио, у последњих 10-ак минута трајала је опсада гола Давида де Хее и баш када је утисак био да ће се резултат остати 1:1, десила се катастрофална грешка Лингарда.
Желео је да врати лопту до Де Хее, послао је спору лопту и Сиебачу је пресекао и рутински савладао шпанског чувара мреже.
Уследила је еуфорија на трибинама и после неколико секунди утакмица је била готова.
Јунајтед је тако доживео седми пораз у Лиги шампиона откако екипу у том такмичењу води Оле Гунар Солскјер, што је очајан податак јер је Норвежанину ово била тек 11 утакмица као менаџера „црвених ђавола“ у елитном европском фудбалском клупском такмичењу.
Екипа са Олд Трафорда упутила је само два ударца ка голу швајцарског шампиона, и то им је најгори нападачки учинак у Лиги шампиона у последњих 18 година.
Јунајтед је одиграо катастрофалну утакмицу и мораће у наредним дуелима да подигну ниво уколико желе пласман у нокаут фазу елитног такмичења.