Победа Црвене звезде против Браге - Sputnik Србија

Звезда на погон Родића и Катаија победила Брагу на старту Лиге Европе!

Фудбалери Црвене звезде победили су Брагу 2:1 на старту групне фазе Лиге Европе.
Изабраници Дејана Станковића оба гола постигли су у другом полувремену, а стрелци су били Милан Родић и Александар Катаи.
Једини погодак за госте дао је Галено у 76. минуту, само 60 секунди након што су црвено-бели повели преко Родића.
У другој утакмици групе Ф екипе Лудогореца и Мидтјиленда поделиле су бодове (1:1), те је Звезда прва у групи после уводног кола.
Актуелни шампион Србије није бриљирао у првом полувремену, али није ни Брага. Тимови су играли опрезно и дисциплиновано, те у првих 45 минута на обе стране нисмо видели конкретне шансе.
Ни друго полувреме није обећавало, Брага је на старту била нешто конкретнија, али други део овог периода припао је Звезди.
Претили су црвено-бели и у 75. минуту постигли гол. Канга је сјајно центрирао, а Родић још боље погодио главом.
Међутим, неколико секунди касније уследио је хладан туш. Саного је направио грешку на средини терена, Галено је то искористио и сјајним ударцем савладао је Борјана.
Био је ово шок за екипу Дејана Станковића, али на срећу 25 хиљада навијача на стадиону „Рајко Митић“ Звезда је успела да се врати. Иванић је изнудио једанеастерац, а Катаи га реализовао.
До краја утакмице није било голова и Звезда је уписала важна три бода.
20:36 16.09.2021
Крај! Победа Црвене звезде!
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Брага - Sputnik Србија
20:33 16.09.2021
90' – 2:1 – још четири минута игре!
20:31 16.09.2021
89' – 2:1 – Борјан сјајан!
Одлична интервенција голмана Звезде.
20:27 16.09.2021
85' – 2:1 – Звезда поново води!
Александар Катаи! Рутински је реализовао пенал и црвено-бели воде.
20:25 16.09.2021
83' – 1:1 – пенал за Звезду!
Иванић је срушен и Битон је показао на белу тачку.
20:24 16.09.2021
82' – 1:1 – Звезда у шоку
Покушавају црвено-бели да се групишу и поново нападну Брагу, али за сада им не успева. Велики је шок што су примил гол после 60 секунди.
20:18 16.09.2021
76' – 1:1 – хладан туш...
Брага изједначила после 20 секунди...
Велика грешка Санога и Галено је погодио за 1:1.
20:16 16.09.2021
75' – 1:0 – ГОЛ!
Милан Родић погађа! Сјајан ударац главом левог бека Звезде!
20:15 16.09.2021
74' – 0:0 – Диони пропустио стопостотну шансу!
20:14 16.09.2021
72' – 0:0 – на стадиону је 24.671 гледалац
Саопштио је спикер на стадиону.
20:13 16.09.2021
71' – 0:0 – Звезда притиска Брагу!
У последњих десет минута игра се углавном испред гола Браге.
20:06 16.09.2021
64' – 0:0 – пречка Минеира
Добра шанса за Брагу и срећа за црвено-беле.
20:04 16.09.2021
62' – 0:0 – шанса за Звезду!
Иванић запретио! Блокиран му је ударац и од свега је Звезда добила само корнер, после ког није успела да створи шансу.
19:58 16.09.2021
57' – 0:0 – иницијатива црвено-белих
Покушала је Звезда изгради акцију, али лопта Канге није успела да дође до Живковића и пропала је шанса.
19:53 16.09.2021
51' – 0:0 – опасан шут Руиза
Каснио је Катаи, Руиз је упутио опасан ударац који је завршио метар од стативе.
19:52 16.09.2021
Сјајна слика са „Рајка Митића“
Најмлађи бодре Звезду против Браге - Sputnik Србија
19:48 16.09.2021
46' – 0:0 – почело је друго полувреме!
Детаљ са утакмице Звезда – Брага - Sputnik Србија
19:31 16.09.2021
45' – 0:0 – крај првог полувремена!
19:30 16.09.2021
44' – 0:0 – одличан Драговић!
Спречио је Пиазона који је имао стопостотну шансу.
19:25 16.09.2021
40' – 0:0 – блокиран ударац Катаија
Била је ово добра шанса, али блокиран је шут офанзивног играча Звезде.