Футсал – српски играчи на Светском првенству - Sputnik Србија

Жесток отпор Србије светском шампиону – против Америке за осмину финала

Футсалери Србије поражени су од Аргентине 4:2 у другом колу Светског првенства у Литванији.
Репрезентативци Србије одиграли су одличан меч против актуелних светских шампиона, али на делу смо још једном видели разлику између добрих и оних врхунских селекција.
Футсалери Србије после два одиграна меча имају два пораза, од Ирана и сада Аргентине, међутим, показали су завидан квалитет и против Америке ће бити фаворити.
Српски играчи евентуалном победом против САД биће у игри за пласман у нокаут фазу као једна од четири најбоље трећепласиране репрезентације.
Наши фудбалери били су расположени на старту, играо се равноправан фудбал и први су успели да дођу до предности. У осмом минуту Ракић се одлично снашао и успео је да провуче лопту поред Сармијента.
Наставило се у јаком ритму и само минут касније Аргентина је успела да изједначи тако што је Аксентијевић постигао аутогол.
Српски футсалери нису клонули духом и већ у 10. минуту видели смо ново вођство. Лазаревић је постигао леп гол и „Орлови“ су повели 2:1.
Међутим, никад краја лудила у првом полувремену. За мање од 60 секунди актуелни светски шампиони успели су да преокрену.
У 11. минуту Бранди је поравнао резултат, а неколико секунди касније погодио је Вапораки.
Гол Брандија.
А, затим и Вапоракија.
До краја полувремена резултат се није мењао, те је Аргентина имала гол предности на 15-минутној паузи.
У другом полувремену није било ни близу узбудљиво као у првом. После грешке Рамића, Аргентина је успела да поведе 4:2 и затим је искусно „затворила“ утакмицу.
Србија је у завршници утакмица имала шансу да смањи заостатак и унесе драму, али је Алексић пребацио гол из добре позиције.
Србија наредни меч игра у понедељак против Америке (19.00), док се Аргентина истог дана састаје са Ираном.
20:49 17.09.2021
Крај...
Пораз Србије од Аргентине.
20:41 17.09.2021
37' – 2:4 – велика шанса за Алексића!
20:39 17.09.2021
36' – 2:4 – Лазаревић није успео
Покушао је да превари ривала, али није успео и лопта припада Аргентинцима.
20:31 17.09.2021
32' – 2:4 – опао темпо меча
20:25 17.09.2021
29' – 2:4 – Аргентина одржава предност
Добра игра наших фудбалера, али Аргентинци рутински одржавају предност.
20:19 17.09.2021
26' – 2:4 – шансе за Петрова и Ракића
У оба наврата Сармијенто је сјајно реаговао.
20:12 17.09.2021
24' – 2:4 – гол Аргентине
Боруто је стрелац.
20:09 17.09.2021
23' – 2:3 – одбрана Аксентијевића
Рутинска одбрана голмана Србије.
20:07 17.09.2021
21' – 2:3 – почело је друго полувреме!
19:51 17.09.2021
20' – 2:3 – крај првог полувремена!
19:49 17.09.2021
19' – 2:3 – Петров преко гола
Солидна акција Србије, али фалила је реализација.
19:48 17.09.2021
18' – 2:3 – ударац Томића поред гола
Добра шанса за Србију.
19:47 17.09.2021
18' – 2:3 – пожртвована игра Србије
Нападају Аргентинци, али се наши фудбалери одлично држе.
19:40 17.09.2021
15' – 2:3 – нова одбрана Аксентијевића
19:38 17.09.2021
14' – 2:3 – добра одбрана Аксентијевића
Спречено је ново вођство Аргентине.
19:29 17.09.2021
11' – 2:3 – преокрет Аргентинаца за мање од минут
11' – 2:2 – Аргентина поново поравнала резултат
Гол је постигао Бранди.
19:25 17.09.2021
10' – 2:1 – спектакл!
Србија поново води! Стрелац је Лазаревић!
19:24 17.09.2021
9' – 1:1 – срећа за Аргентинце
Изједначили су...
19:16 17.09.2021
8' – 1:0 – води Србија!