Млади ватерполисти Србије у финалу Европског првенства

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренинг ватерполо реперезентације
Тренинг ватерполо реперезентације - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2021
Млади српски ватерполисти, селекција до 17 година, пласирали су се у финале Европског шампионата на Малти, након што су у полуфиналу савладали Мађарску 12:10.
Ривал у борби за златну медаљу биће Грчка, која је у другом полуфиналу савладала Шпанију 11:8.
Хвалили су у нашем стручном штабу Мађаре, третирали као врхунски састав али у базену су били доминантни наши ватерполисти.
Мађари, осим почетног вођства 1:0 и смањења српске предности на 3:2, нису могли да парирају разиграним српским играчима све до последње четвртине када је победник већ био познат.
Млада ватерполо репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 05.09.2021
Млади ватерполисти Србије шампиони света!
У првој четвртини Мушикић, Којић и Божовић су направили предност а до полувремена, у одличних, других осам минута Урошевић, Божовић и расположени Ковачевић су донели недостижну предност.
После великог одмора, Мађари као да су кренули на све или ништа. Мислили су на напад, али нису имали решења за српске шутере.
Четвртина пуна голова, у којој је поред Урошевића два и Димитријевића, Ковачевић је још три пута погађао мрежу. Огромних 12:6 у, до тада, блиставој партији. Утисак су покварили у послењих осам минута.
Са четири гола Мађари су ублажили пораз али су Срби и са 12:10 могли да славе медаљу.
Финале је на програму у недељу од 19.30 сати.
Србија: Пајковић, Јауковић, Димитријевић 1, Мушикић 1, Којић 1, Гајић, Божовић 2, Урошевић 3, Ковачевић 4, Брешћански, Станић, Павловић, Виријевић. Савезни тренер: Королија.
Дејан Савић  - Sputnik Србија, 1920, 24.08.2021
Савић говорио о бизарној ситуацији из Токија: „Гледам себе, да ли сам луд или глуп?“ /видео/
Бранислав Митровић, голман ватерполо репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2021