Партизан прокоцкао +19 и после продужетка остао без финала

© Фото : КК ПартизанКК Партизан
КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 18.09.2021
Кошаркаши Партизана поражени су од Панатинаикоса резултатом 89:85, чиме су остали без финала на турниру у Атини. Црно-бели су пали после продужетка, иако су у регуларном току меча имали чак 19 поена предности.
Црно-бели су играли одличну кошарку у чувеној ОАКА Арени на трећем по реду меморијалном турниру „Павлос Јанакопулос“, који носи име по преминулом власнику „атинских зелених“.
У дуелу против евролигаша из Атине, црно-бели су након продужетка изгубили утакмицу резултатом 89:85, па ће у недељу од 16 часова састати са екипом Улма.
Утакмица је почела је минутом ћутања у част легендарног Душана Дуде Ивковића.
У првом полувремену, црно-бели су након почетне предности домаћег тима преузели контролу игре. После 10 минута, Партизан је имао +6, да би на полувремену предност црно-белих износила великих 31:48.
У другом полувремену, домаћи тим је корак по корак успевао да смањи предност Партизана, дође до преокрета и предности од пет поена пред сам крај регуларних 40 минута игре.
Ипак, црно-бели су успели да се врате и уведу меч у продужетак где се PAO боље снашao и тако дошao до победе резултатом 89:85.
У недељу, 19. септембра, Партизан ће играти меч за трепе место против екипе Улма.
Најефикаснији у табору црно-белих био је Ледеј са 17 поена.
Василије Мицић, српски кошаркаш - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2021
Мицић открио зашто је одбио Америку и Русију – због Турске /видео/
Детаљ са опроштајне утакмице Новице Величковића - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2021
Емотивно вече – Величковић окачио „патике о клин“ у победи Партизана пред 20.000 навијача /видео/
Детаљ са утакмице КК Партизан – Ефес, у част Дуде Ивковића - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2021