Спектакл у Лондону – Матић режирао победу, легенда се обрукала пеналом! /видео/

© AP Photo / Ian WaltonФудбалери Манчестер јунајтеда
Фудбалери Манчестер јунајтеда - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2021
Фудбалери Манчестер јунајтеда су на спектакуларан начин успели да остваре победу у петом колу Премијер лиге на гостовању Вест Хему у Лондону резултатом 2:1.
Екипа Јунајтеда се нашла у великом проблему после пораза од Јанг Бојса у Лиги Европе, али је у невероватној утакмици у домаћем првенству уписала тријумф.
Јунајтед је губио од 30. минута када је гол за домаће постигао Саид Бенрахма, преваривши голмана Давида де Хеу, али...
Радост домаћих трајала је свега пет минута, Кристијано Роналдо је своји промашај „покупио“ у петерцу и донео изједначење.
Прилике су се низале до краја полувремена, друго није било толико садржајно све до 89. минута.
Немања Матић, бивши репрезентативац Србије, свега минут пошто је ушао на терен асистирао је Џесију Лингарду који је постигао предиван погодак.
Драма ту није престала, у четвртом минуту надокнаде времена Вест Хем је добио пенал, менаџер Дејвид Мојс је на терен послао Марка Нобла да изведе пенал, али је он то учинио веома лоше што је Де Хеи оставило лаган посао.
Нобл је легенда клуба, али је сасвим сигурно доживео најтежи тренутак у својој каријери.
Јунајтед је другопласирани на табели са 13 бодова, док је Вест Хем на осмом месту са осам поена из пет мечева.