Српски дечаци су шампиони Европе!

© Sputnik / Лола ЂорђевићВатерполо
Ватерполо  - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2021
Ватерполо репрезентација Србије у јуниорској конкуренцији постала је шампион Европе победом над Грчком у финалу резултатом 10:6.
На тај начин је комплетирана доминација српског ватерпола, сениори су одбранили златну медаљу на Олимпијским играма, а млади тим је постао шампион света.
Српски јуниори, играчи млађи од 17 година, бриљантном игром су славили у финалу Европског првенства.
После прве четвртине српски момци су имали предност од 2:0, а на полувремену су имали један гол вишка – 4:3.
У наставку су имали потпуну контролу, трећу деоницу су решили са 3:1, док је у четвртој било 3:2.
Најефикаснији у српском тиму био је Богдан Брешћански са три гола, два је постигао Павле Мушикић, а по једном су се у стрелце уписали Марко Димитријевић, Никола Којић, Зоран Божовић, Александар Ковачевић и Петар Станић.
Млада ватерполо репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 05.09.2021
Млади ватерполисти Србије шампиони света!
Дејан Савић  - Sputnik Србија, 1920, 24.08.2021
Савић говорио о бизарној ситуацији из Токија: „Гледам себе, да ли сам луд или глуп?“ /видео/
Бранислав Митровић, голман ватерполо репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2021