Проблеми у рају: Меси одбио да пружи руку Покетину: „Хтео сам да га заштитим“ /видео/

© AP Photo / Francois MoriЛео Меси на дебију за ПСЖ против Ремса
Лео Меси на дебију за ПСЖ против Ремса - Sputnik Србија, 1920, 20.09.2021
Пари Сен Жермен је касним голом Маура Икардија победио Лион резултатом 2:1 у Лиги 1, али је меч остао у сенци потеза Леа Месија који је одбио да пружи руку тренеру Маурисију Покетину приликом напуштања терена.
Проблеми у рају, а тек су на почетку заједничке приче. Аргентинцу који је овог лета у сензационалном трансферу стигао из Барселоне у Париз очигледно се није допало што је у 76. минуту, при резултату 1:1 морао да изађе из игре, а заменио га је знатно дефанзивнији Ашраф Хакими.
Јасно је да су бројне камере и фоторепортери на Парку принчева забележиле тренутак када Меси излази и пролази поред земљака Покетина, остављајући „у ваздуху“ његову руку.
Лион је повео преко Пакете у 54. минуту, да би у 66. из сумњивог пенала изједначио Нејмар.
И тада је било јасно ко ће изводити пенале, јер Бразилац није допустио Леу Месију да упише првенац и то на дербију пред париском публиком.
А онда је уследио нови шок за једног од најбољих фудбалера у историји најважније споредне ствари на свету јер је пре времена морао с терена.
После кикса који је ПСЖ имао у Белгији против Брижа на старту Лиге шампиона (1:1), на помолу је био нови, али се за освајање сва три бода постарао резервиса Мауро Икарди који је погодио Лионову мрежу у 92. минуту.
Иначе, Покетино се огласио после сусрета и попричао о оном што се догодило са Месијем.
„Донели смо одлуку о Месијевој измени због могуће повреде у будућности. Долазе важне утакмице и морамо да га заштитимо. Ово су одлуке које доносимо за тим. Сви знају да имамо добре играче, морамо да доносимо овакве одлуке, чак и када се њима до не допада“, поручио је тренер „светаца“.
Пари Сен Жермен на отварању нове сезоне у Француској има шест од шест као што је то прошле године био случај са Лилом који је на крају освојио титулу.
Детаљ са вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2021
Лепи голови, шансе, варнице и судија Симовић – Партизан и Звезда поделили бодове у Хумској! /видео/