Михајловић бесан као рис: „Судије морају да науче...“

© AP Photo / Massimo PaoloneСиниша Михајловић
Синиша Михајловић - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2021
Болоња Синише Михајловића ремизирала је са Ђеновом у утакмици петог кола Серије А - 2:2, а Синиша Михајловић је искључен у финишу сусрета због протеста. Српски стручњак био је бесан због пенала који је 89. минуту досуђен за госте.
Синиша Михајловић познат је по "кратком фитиљу" и као неко ко не може да прећути уколико сматра да трпи неправду.
Болоња је минулог викенда понижена од Интера у Милану резултатом 6:1 и моментално су почеле приче о Михајловићевој смени, упркос чињеници да клуб бележи најбољи старт у последњих 15 година.
У утакмицу са Ђеновом очекивано су ушли у грчу после оног што им се догодило на „Меаци“ па је прво полувреме протекло без голова. Ипак, у наставку чак четири, а Михина Болоња је у два наврата имала предност.
Последњи пут све до минут пред крај истека регуларних 90, када је главни судија контакт Бонифација над Калоном окарактерисао као прекршај за најстрожију казну.
Бесан као рис био је Синиша Михајловић, сматрајући да је тој ситуацији претходио фаул над Бонифацијем, али како судија није желео да промени одлуку, Србин је на крају морао пре времена на хлађење.
Синиша није могао да се смири, поготово што је Доменико Кришито погодио „с креча“ и обезбедио бод Ђенови.
Уследила је конференција за медије где је Михајловић подигао буку због свега што се издешавало Ренато Дал' Ари.
„Прво је гурнут Бонифаци, био је прекршај над њим. Док је падао слетео је на противника, али то је све. Казна не постоји, пенал не постоји, судије морају да науче правилно да процењују прекршаје. Разочаравајуће је за мене и моје момке нерешен резултат, учинили смо све да победимо у овом мечу. Ђенова је добра екипа, али није створила много прилика“, поручио је Синиша.
Осврнуо се Михајловић и на прво полувреме без голова, потврдивши да се радило о последицама претходног меча са Интером.
„Били смо напети у првом полувремену, али смо се опоравили после паузе. Понављам, разочарани смо, то је све што могу да кажем“.
Болоња је после пет одиграних кола италијанског шампионата пета на табели са осам освојених бодова уз гол-разлику 7:10.
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2021
Навијачко безумље у БиХ: Тренера јурили мотком, судији запалили аутомобил /видео/
Масимилијано Алегри, италијански фудбалски тренер - Sputnik Србија, 1920, 21.09.2021